aktualnosci

Nie będę się trudził wyjaśnianiem, czym ACTA jest. Na ten temat wypowiadali się już chyba wszyscy, przybliżając bardziej lub mniej całą umowę. Poniżej zamieszczam link, do umowy, jest on w języku polskim. W całej sprawie mamy jednak do czynienia z bardzo dziwną sytuacją, która jeśli nie jest niepokojąca, powinna co najmniej zmusić do refleksji.

Więcej…

kwiotkiCo jest 26 maja wie każdy. Jest to oczywista oczywistość, której tłumaczyć nikomu nie trzeba. Warto jednak wiedzieć, że chociaż nie jest to święto obchodzone tylko w Polsce, to datę ma różną w zależności od zakątka świata. W Indonezji ten dzień wypada 22 grudnia, Tajlandczycy świętują tego dnia (12 sierpnia) również urodziny królowej Sirikit Kitiyakara, Norwegia wybrała drugą niedzielę lutego, więc święto ruchome, a we Francji to już jest w ogóle skomplikowana sprawa.

Więcej…

http://cache.gawker.com/assets/images/4/2010/01/polarbeartv.jpgLudzie bywają często zaszokowani, kiedy w skrzynce znajdują list od telewizji. I to jest normalne, bo jak ktoś jest większy optymista, czy marzyciel, nawet to sobie może w pierwszym odruchu pomyśleć, że proponują mu udział w jakimś programie, że wygrał samochód, albo -  o zgrozo - milion złotych, z którym sam jeszcze nie wie, co zrobi i sam nie wie, czemu akurat milion, ale już mu się ta wizja podoba. Tymczasem życie potrafi być suką, a suka nie zrobi ci kanapki.

Więcej…

Szary wdychacz szarego dymu

Świat się kończy, czas umierać, jak to śpiewał, czy rymował raczej, klasyk już chyba polskiej muzyki młodego pokolenia, bo to znak, że kapitalizmu dziczeje reżim, skoro już nawet koncerny tytoniowe nie potrafią wylobbować porządnie veta przeciw ustawie o zakazie palenia w miejscach publicznych.

Więcej…

Właśnie wróciliśmy z PPFKwL (Pierwszy przegląd filmów krótkometrażowych w Limanowej). Wrażenia... To nie dziś, na szerszą relacje przygotowuje się Maga. Ale naprawdę warto było poświęcić te 3 (słownie trzy) popołudnia, aby się trochę ukulturalnić i nie tylko :) Ponieważ dzielnie walczyłem, nagroda w postaci płyty audio, która to umilała całe widowisko, wręczona została mi osobiście przez Panią Marzenę Majcher. I tym optymistycznym akcentem kończymy.

Z mojej strony tyle.

Dobranoc.

Więcej…

miasto_slepcowPowyższa sentencja z Księgi Przestróg wprowadza czytelnika w Miasto Ślepców - bestseller José Saramago, wybitnego prozaika portugalskiego. Ten tekst stał się literacką kanwą scenariusza nowego spektaklu krakowskiego Teatru KTO, kierowanego przez Jerzego Zonia, którego związki i relacje z Limanowszczyzną są tyleż znane, co oczywiste.

Więcej…