ciekawostki

Kawa z magnezem.

Różnego rodzaju suplementy diety na dobre rozgościły się w domowych apteczkach. Producenci oferują preparaty zawierające magnez, żelazo, wpływające na poprawę koncentracji, zwiększające odporność na stres, wspomagające odchudzanie, poprawiające sprawność seksualną, czy wpływające na wygląd. Jednak przed sięgnięciem po suplement, warto zdać sobie dwa pytania. Co właściwie taka tabletka zawiera i po co w ogóle z niej korzystać?

Więcej…

1Interesują mnie reklamy. Wiadomo, zdarzają się takie, na które nie można patrzeć już za pierwszym razem i nie o takie mi chodzi. Mam na myśli perełki w świecie marketingu.

 

Kiedy usłyszycie słowo „reklama” na pewno przychodzi Wam od razu do głowy kilka reklam, które utkwiły Wam szczególnie w pamięci. Może któryś spot z Sercem i Rozumem, reklamówki z Kabaretem Mumio, czy animacje z sieci Tesco. Tego nie wiem, ale wiem, że ta reklama, o której pomyśleliście musiała się czymś wyróżniać. Ciekawymi postaciami, kontrowersyjnym podejściem do tematu czy może po prostu niebanalnym humorem.

Więcej…

Parkowanie w Limanowej znalazło się u Ray'a William'a Johnson'a.

Według moich (z lenistwa) niepotwierdzonych danych jest to pierwszy z polski, a przynajmniej z naszej okolicy, filmik który zdobył taką popularność. Romowie z Sowlin przy nim bledną ;)

Więcej…

Ethel Granger (Kobieta klepsydra)
źródło: priggles.blogg.se

Czy piękno da się zdefiniować? Czy można je w jakiś sposób określić? Każdy człowiek ma własny pogląd na to, co piękne. W dawnych czasach często pojęcie piękna było zależne od statusu materialnego, religii bądź panujących trendów. Kobiety często z wielkim wysiłkiem starały się spełnić te oczekiwania. Niejednokrotnie musiały się wiele namęczyć w związku z brakiem kosmetyków. I tak większość z was zapewne wie o kąpielach w mleku, czy też sadzy zamiast kredki czy tuszu do rzęs. Nie o tym jednak będzie ten artykuł. Będzie o faktach, które w pewnym stopniu nas śmieszą, zadziwiają, a nawet budzą wstręt.

Więcej…

Rysunek: Wiesiek
Recykling węglowy (rysunek by Wiesiek)

Wraz z rozwojem cywilizacyjnym ludzkość boryka się z wieloma problemami. Bynajmniej nie chodzi o przeludnienie, choroby itp., aczkolwiek kłopoty te są ze sobą powiązane. Wzrastająca wciąż liczba mieszkańców planety zużywa coraz więcej energii, generując przy tym wciąż rosnącą ilość odpadów. Znane są metody i technologie pozwalające na odzysk niektórych śmieci, między innymi metali, szkła, papieru, czy plastiku. Częstym jest widok koszy służących do segregowania odpadów. Co się jednak dzieje z odpadami, które nie nadają się do tradycyjnego przetwarzania? Pozostaje także drugi problem, czyli rosnące potrzeby energetyczne. Okazuje się, że w obu przypadkach rozwiązanie jest takie samo.

Więcej…

Wag the dogŻyjemy w czasach, które można by nazwać erą cyfrową. Jesteśmy ciągle poddawani procesowi „ucyfrawiania”. Odległość nie jest już żadną przeszkodą, tak jak i czas. Dawniej, żeby na przykład porozmawiać o ostatnio przeczytanej książce, członkowie klubu dyskusyjnego musieli zostać powiadomieni o terminie spotkania, na które musieli jeszcze przybyć. Teraz to wszystko możemy zastąpić założeniem tematycznego forum internetowego,dzięki któremu każdy zainteresowany (swoisty członek) może włączyć się do dyskusji, kiedy ma na to czas i ochotę.

Więcej…