ludzie

Rozmowa z Anetą Leśniak – prezesem Stowarzyszenia Towarzystwa Balonowego „Gwiazda”, fotograf, dziennikarką, kulturoznawcą.


Formowanie naszego poznajomienia rozpoczęło się przez wspólnego znajomego i muzykę. Ciekawym czy po tych już paru ładnych latach nadal bliskie są ci gatunek i estetyka muzyczna, które wypluły takie pomnikowe rzeczy jak „Never mind the bollocks...”, „London calling” czy choćby rodzime „Legendę” albo „Pod prąd”?

Wychowałam się na muzyce punkowej, więc trudno byłoby mi teraz odciąć się od korzeni. Jednak nie lubię być postrzegana przez pryzmat tej czy innej muzyki – wiary bądź niewiary, czy obranych opcji politycznych. Muzyka ukształtowała moją wrażliwość i spojrzenie na świat i ludzi. Wspomniane przez ciebie ,,Pod prąd” czy ,,London Calling” – we wczesnym okresie mego życia dawały mi motywację.

 

Więcej…

1Rozmowa z Jolantą Bugajską, autorką książki Ludzie stąd.

Więcej…

1
Foto: Bogdan Skrzekut

5 października w limanowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej – w ramach współpracy z ogólnopolskim projektem Dyskusyjnych Klubów Książki – odbyło się spotkanie autorskie z Wojciechem Kuczokiem, jednym z najbardziej znanych i poczytnych polskich pisarzy. To daje duży komfort psychiczny, kiedy można opuścić „ziemski padół”, na powierzchni ziemi zostawić wszystkie swoje problemy w plecaku i na paręnaście godzin schodzić w inny wymiar, do zupełnie innej rzeczywistości, gdzie liczy się tylko to, co tu i teraz – mówił pochodzący z Chorzowa, jak sam siebie często określa, „pisorz”.

Więcej…

NergalSzydzenie z pana Adama Darskiego jest grubym nietaktem z przynajmniej dwóch powodów. Pierwszy to okazja, dzięki której głosy szydercze i ironiczne miały możliwość zaistnienia, czyli pana Adama Darskiego choroba właśnie, która w tym przypadku wykorzystana została jako punkt zapalny wszystkich tych syczących języków, które pod maską świątobliwej nadziei starają się panu Darskiemu w tej trudnej chwili dopiec.

 

Więcej…