Kończ bez strachu

1Interesują mnie reklamy. Wiadomo, zdarzają się takie, na które nie można patrzeć już za pierwszym razem i nie o takie mi chodzi. Mam na myśli perełki w świecie marketingu.

 

Kiedy usłyszycie słowo „reklama” na pewno przychodzi Wam od razu do głowy kilka reklam, które utkwiły Wam szczególnie w pamięci. Może któryś spot z Sercem i Rozumem, reklamówki z Kabaretem Mumio, czy animacje z sieci Tesco. Tego nie wiem, ale wiem, że ta reklama, o której pomyśleliście musiała się czymś wyróżniać. Ciekawymi postaciami, kontrowersyjnym podejściem do tematu czy może po prostu niebanalnym humorem.

 

 

Według mnie jednak na największą uwagę zasługują kampanie społeczne. Jest to ciekawa gałąź marketingu, gdyż naprawdę nic jej nie ogranicza. Kiedy kreujemy kampanię społeczną możemy naprawdę wszystko (w przeciwieństwie do zwykłych reklam komercyjnych).

I tak natknęłam się w sieci na informacje o nowej kampanii pt. „Kończ bez strachu”, która ruszyła wczoraj. Na jej potrzeby powstały trzy spoty reklamowe, które emitowane będą na antenie telewizji TVN, w kinach oraz w internecie.

 

 

Kampania przełamuje tabu dotyczące używania prezerwatyw oraz weryfikuje informacje na jej temat, ma za zadanie dostarczyć młodym ludziom rzetelnej wiedzy na temat profilaktyki chorób i infekcji przenoszonych drogą płciową, w szczególności HIV/AIDS. W akcję zaangażowali się aktorzy: Dominika Gwit, Alan Andersz, Philippe Tłokiński oraz Łukasz Nowicki, natomiast patronat merytoryczny nad projektem objął Program Narodów Zjednoczony ds. Rozwoju (UNDP). Kampania obejmuje szkolne warsztaty z profilaktyki HIV/AIDS, zainteresowane szkoły powinny zgłosić się w tej sprawie do Społecznego Komitetu ds. AIDS, który przygotował kampanię.

 

 

Akcja jest szczególnie ukierunkowana na ludzi młodych. Stąd mi. in. w spotach możemy zobaczyć młodych aktorów, którzy również dostrzegali ten problem, a cały projekt ma charakter mobilny. Wraz z działaniami reklamowymi powstała strona internetowa www.konczbezstrachu.pl, gry i aplikacje związane z tematem.

 

I jak Wam się podoba ta kampania? Też zauważacie problem w niej poruszony? Uważacie, że tego typu akcje pomogą go rozwiązać? Zachęcam do dyskusji.

2