obrazek

Tegoroczną edycję Festiwalu uzupełniają: ABYSMAL GRIEF, AURA NOIR, COFFINS, DANZIG, GOBLIN, HARAKIRI FOR THE SKY, HYPNOS, INSANITY ALERT, JASTA, SEPULTURA oraz UNCURED.

Więcej…

obrazek

Na 20 kwietnia zaplanowana została premiera drugiego albumu pochodzącego z Olsztyna black metalowego zespołu Varmia. Następca bardzo przychylnie przyjętego debiutu „Z mar twych” nosić będzie tytuł „W ciele nie” i ukaże się pod szyldem Pagan Records.

Więcej…

obrazek

Już w drugiej połowie kwietnia Batushka, Obscure Sphinx oraz Entropia wystąpią w sześciu największych polskich miastach. Do startu trasy pozostał już tylko miesiąc!

Więcej…

obrazek

Skład tegorocznego festiwalu w Bolkowie uzupełnia ikona samobójczego black metalu, szwedzki Shining! Będzie to pierwszy od 2009 roku występ zespołu Niklasa Kvarfortha w naszym kraju. „Obecność jest obowiązkowa” – krótko rzuca frontman. 

Więcej…

obrazek

Trzech gigantów polskiego metalu na jednej scenie.  Kat & Roman Kostrzewski, Turbo i Alastor wystąpią w Krakowie.

Więcej…

obrazek

The Exploited jest zaliczany do tzw. drugiej fali brytyjskiego punka.  Od samego początku dowodzony przez wokalistę Wattiego Buchana. Do fascynacji twórczością The Exploited przyznawali się muzycy takich zespołów jak: Nirvana i Massive Attack. Ich koncertowy album "On Stage" był pierwszą zagraniczną płytą z punk rockową muzyką, która została wydana oficjalnie w Polsce. Ich debiutancki, dziś kultowy już  album  "Punks Not Dead" okazał się numerem jeden na angielskiej liście niezależnych w 1981 roku i w ciągu kilku tygodni sprzedał się w ilości 150 tysięcy egzemplarzy.

Więcej…

obrazek

Organizatorzy tegorocznej edycji Brutal Assault, jednego z największych europejskich festiwali muzyki metalowej, podali kolejny zestaw kapel które wystąpią w sierpniu w Jaromierzu. Wywodzą się one z samych czeluści piekielnego kręgu.

Więcej…

obrazek

Meshuggah wystąpi 5 czerwca w krakowskim klubie Kwadrat oraz dzień później 6 czerwca w warszawskiej Progresji. Szwedzka grupa przyjedzie do naszego kraju promować swój ostatni album „The Violent Sleep of Reason” (2016, Century Media). Przedsprzedaż biletów startuje już w najbliższy piątek 26 stycznia. Bilety będzie można zakupić na: https://sklep.knockoutprod.net

Więcej…

obrazek

26 stycznia, nakładem Osmose Productions ukaże się debiutancki mini-album Untervoid. Duet tworzony przez Destroyera (Kriegsmaschine, ex-Hate) i A. (Armagedon, Azarath-live, ex-Lost Soul) udostępnił właśnie materiał w całości.

Więcej…

obrazek

7 kwietnia w krakowskim Kwadracie trzy różne oblicza muzyki której punk rockowy etos wydaje się być mianownikiem wspólnym. Na jednej scenie wystąpią tak różnorodne składy jak legendarny Dezerter, zbierająca kolejne sukcesy krakowska Hańba! oraz sensacyjna (w niektórych kręgach: ekscentryczna bądź obrazoburcza) Siksa.

Więcej…

obrazek

Organizatorzy Brutal Assault podali kolejne kapele które zasilą tegoroczny line up festiwalu. Każda z nowo ogłoszonych kapel prezentuje inny styl muzyczny, co już znacząco ubogaca stylistyczną ofertę popularnego czeskiego festiwalu. A to bynajmniej nie koniec ogłoszeń.

Więcej…

obrazek

Galicja Productions anonsuje kolejną wizytę Kata z Romanem pod Wawelem.

Więcej…

obrazek

Line up przyszłorocznego festiwali Brutal Assault nabiera coraz mocniejszych rumieńców. Organizatorzy podali nazwy kolejnych kapel które wystąpią w sierpniu w czeskim Jaromierzu.

Więcej…

obrazek

Metal Śmierci i jego nowsze, nieoczywiste wymiary: Left Hand Sounds i Killtown Bookings prezentują Return to the Void Tour 2018.

Więcej…

obrazek

Na czterech koncertach, pod koniec października, będzie można zobaczyć litewskie Au-Dessus i czeskie Postcards From Arkham.

Więcej…