1...nagle do twojej głowy dociera oślepiające światło, które po chwili gaśnie. Oczy zaczynają przyzwyczajać się do panującego mroku...”gdzie jestem?”- zdążyłeś pomyśleć. Gdy sięgasz do pamięci i wspomnień, zastajesz tylko pustkę...Rozglądasz się. Ostrożnie dotykasz tego czegoś, na czym leżysz...stół? Zastanawiają cię widoczne na nim rdzawe ślady...krew?

I ten zaduch wiszący w powietrzu...czuć śmiercią...Przez głowę przemykają ci niezliczone pytania....”co ja tu robię? Co to za miejsce? Kim...czym...jestem?”...

Wstajesz. Rozpoczynasz nowe życie. Jesteś jak niezapisana tablica...

Planescape: Torment to dzieło wybitne, gra przez wielu uznana za cRPG wszechczasów. Co sprawia, że mimo upływu 10 lat od wydania wciąż warto wydać na nią pieniądze? Na czym polega czar stareńkiego erpega w wiekowej oprawie graficznej?

W czym tkwi wyjątkowość przygód Bezimiennego?

Jeśli grałeś w Tormenta, jestem przekonany, że znasz już odpowiedź. Jeśli nie, ten tekst jest dla Ciebie.

Więcej…

 

1Czas zacząć odliczanie. 22 marca w krakowskim „Kwadracie” jedno z ważniejszych tegorocznych krajowych wydarzeń na scenie hardcore’a. W ramach trasy Rebellion Tour 2013 Kraków nawiedzą nowojorscy ciężarowcy z Madball oraz drugi amerykański buldożer – potężny Terror!

Więcej…

Walnął mnie dron. Crustowy dron. Nie z Hłameryki, nie z Izraela. Ze Szwecji. Wpadłem w paranoję. Panie premierze, jak żyć?

Więcej…

1Do hali Orbita przybyłem grubo przed czasem. Trudno było tam nie trafić, po całej okolicy kręciły się tłumy długowłosych ludzi z koszulkami Sabatona. Wiedząc, że skandynawscy powermetalowcy wyjdą na scenę dopiero o 22, przycupnąłem sobie na ławeczce na zewnątrz głównej hali. Na supporty się nie wybierałem, bo miałem w pamięci koncert sprzed półtora roku, gdy Sabatona wspierała jakaś zgraja nudnych wyjców. Tego dnia jednak było inaczej. Szwajcarski folk-metalowy zespół Eluveite zrobił świetne show, a mnie zachęcił do zapoznania się z ich dyskografią. Zaprawdę polecam trening, czy to na siłowni, czy gdziekolwiek indziej, ze słuchawkami na uszach, w których leci to miodne darcie ryja akompaniowane przez dudy, skrzypce i flet.

Więcej…

1Interesują mnie reklamy. Wiadomo, zdarzają się takie, na które nie można patrzeć już za pierwszym razem i nie o takie mi chodzi. Mam na myśli perełki w świecie marketingu.

 

Kiedy usłyszycie słowo „reklama” na pewno przychodzi Wam od razu do głowy kilka reklam, które utkwiły Wam szczególnie w pamięci. Może któryś spot z Sercem i Rozumem, reklamówki z Kabaretem Mumio, czy animacje z sieci Tesco. Tego nie wiem, ale wiem, że ta reklama, o której pomyśleliście musiała się czymś wyróżniać. Ciekawymi postaciami, kontrowersyjnym podejściem do tematu czy może po prostu niebanalnym humorem.

Więcej…

1Chcieliśmy oficjalnie ogłosić, że nawiązaliśmy współpracę z krakowską firmą Galicja Productions. W związku z tym, już wkrótce, możecie się spodziewać relacji z organizowanych przez nich koncertów i imprez. Więcej informacji o Galicja Productions możecie uzyskać na ich stronie internetowej lub na oficjalnym Facebooku firmy. Zapraszamy.

Ze swojej strony mamy nadzieję, że to początek długiej i owocnej współpracy.

Pozdrawiamy

Redakcja

Więcej…

5 lat trzeba było czekać na nowy album Szwedów. Efekt? Zabluźnię może dla co poniektórych, ale Neurosis winien opuścić (post)tron i abdykować. Zaczyna się era Kultu Księżyca.

 

Więcej…

Rozmowa z Anetą Leśniak – prezesem Stowarzyszenia Towarzystwa Balonowego „Gwiazda”, fotograf, dziennikarką, kulturoznawcą.


Formowanie naszego poznajomienia rozpoczęło się przez wspólnego znajomego i muzykę. Ciekawym czy po tych już paru ładnych latach nadal bliskie są ci gatunek i estetyka muzyczna, które wypluły takie pomnikowe rzeczy jak „Never mind the bollocks...”, „London calling” czy choćby rodzime „Legendę” albo „Pod prąd”?

Wychowałam się na muzyce punkowej, więc trudno byłoby mi teraz odciąć się od korzeni. Jednak nie lubię być postrzegana przez pryzmat tej czy innej muzyki – wiary bądź niewiary, czy obranych opcji politycznych. Muzyka ukształtowała moją wrażliwość i spojrzenie na świat i ludzi. Wspomniane przez ciebie ,,Pod prąd” czy ,,London Calling” – we wczesnym okresie mego życia dawały mi motywację.

 

Więcej…

 

1I kto by pomyślał? Inauguracja poważnej trasy z dwoma znaczącymi zespołami w Limanowej? A jednak. Creative Music postanowiło, że to właśnie tutaj Thy Disease i Saratan rozpoczną swoją mroźną zimową krucjatę.

Więcej…

 

1Niebawem miną bodaj dwa lata odkąd ten materiał został opublikowany. Dużo się wydarzyło w międzyczasie u Belzeboys. Pograli koncertów z naprawdę znaczącymi kapelami (że wspomnijmy Weedeater czy choćby Ufomammut). „Sonic Scapes...” został zauważony i bardzo wysoko oceniony w przeróżnych podsumowaniach redakcyjnych i branżowych magazynach. Nie tylko w naszym smutnym kraju. Belzebong wkroczył na metalową scenę, nie patrząc na nic i na nikogo, nie prosząc się o nic, nie pytając o zdanie, samozwańczo stanął na czele krajowych stoner-doomowych hałaśliwców.

Więcej…

1Rozmowa z Jolantą Bugajską, autorką książki Ludzie stąd.

Więcej…

1
Foto: Bogdan Skrzekut

5 października w limanowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej – w ramach współpracy z ogólnopolskim projektem Dyskusyjnych Klubów Książki – odbyło się spotkanie autorskie z Wojciechem Kuczokiem, jednym z najbardziej znanych i poczytnych polskich pisarzy. To daje duży komfort psychiczny, kiedy można opuścić „ziemski padół”, na powierzchni ziemi zostawić wszystkie swoje problemy w plecaku i na paręnaście godzin schodzić w inny wymiar, do zupełnie innej rzeczywistości, gdzie liczy się tylko to, co tu i teraz – mówił pochodzący z Chorzowa, jak sam siebie często określa, „pisorz”.

Więcej…

1
Foto: Agnieszka Zok

W dniach 29 czerwca do 1 lipca br. odbyła się w Żywcu pierwsza edycja, zaplanowanego na cykliczne wydarzenie, turnieju pod nazwą Laguna Cup Vol. 1. Atrakcji nie brakowało. Pomijając oczywiste, czyli turnieje w liczbie 5 (miało być 6, ale jeden z zaplanowanych nie doszedł do skutku), było słońce, woda i dobry humor. Nawet ktoś miły pożyczył bandzie zasiedziałych graczy piłkę, którą to z lubością kopali na największym upale, prawie jak profesjonaliści.

Więcej…

1Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z trzydniowej imprezy studencko - muzycznej oraz do przeczytania relacji o tejże, zdanej przez jednego z uczestników - Sławka Łużnego.

 

FOTO: WITEK BOMBA, SŁAWEK ŁUŻNY, MARCIN WILK

Więcej…

1Kolejna Metallima już za nami, a my przypominamy jak wyglądała impreza za pomocą zdjęć Sławka Łużnego. Polecamy także jego relację z imprezy.

Więcej…