Plakat trasy Phoenix rising tour 2012
Źródło witchinghour.pl

Dwa dni temu, koncertem w Szczecinie, rozpoczęła się druga część trasy koncertowej ‘Phoenix rising tour’. Skąd ta nazwa? Otóż jest to pierwsza, a właściwie druga część pierwszej trasy koncertowej Behemoth, po rekonwalescencji lidera i wokalisty gdyńskiego zespołu. Pierwsza część odbyła się w październiku. Jednakże krakowski koncert w ‘Klubie Studio’ nie doszedł do skutku. Z powodu tajemniczych przyczyn organizacyjnych impreza została odwołana. Jakiś czas później pojawiła się informacja, że nowa data krakowskiego koncertu to 21 stycznia 2012, a miejsce zmieniono na ‘Halę Wisły’. Tym razem koncert odbył się planowo.

Więcej…

Surtur Rising Tour 2011
Źródło: Last.fm

Każdy zapewne myśli, że czasy najazdów wojowników z pod znaku topora mamy już za sobą. W związku z tym niewiele osób zdawało sobie z tego sprawę, ale w październiku i listopadzie Europa przeżywała najazd Wikingów. Jeszcze mniej ludzi wiedziało o wypadzie na Polskę. Sprytni wikingowie z Amon Amarth zaskoczyli wszystkich i zamiast lądowania na wybrzeżu, pojawili się w krakowskim Klubie ‘Studio’. W piątkową noc, 25 listopada, działy się rzeczy niesamowite.

Więcej…

Plakat 'Noc rekinów 3D'
Źródło: interia.pl

Osobiście uwielbiam tego typu filmy. Jakiś stwór, potwor, najlepiej rekin, zjada ludzi, którzy pchają mu się pod paszczę, a wszyscy udają, że jest w porządku. Z podobnym nastawieniem udałem się na seans filmu ‘Noc rekinów 3D’. Zakochałem się w filmie w momencie, gdy obejrzałem trailer. Co z tej miłości zostało po obejrzeniu?

Więcej…

 

Fotorelacja z trzeciego i ostatniego dnia drugiej edycji Filmowirówki.

Więcej…

13 września, równo rok temu na tym portalu pojawił się pierwszy tekst (Jabłka Adama), tak więc możemy ogłosić, że Wybiórcza.com obchodzi dzisiaj swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji życzymy wszystkiego najlepszego czytelnikom oraz współpracownikom, a sobie, gronu redakcyjnemu, wielu pozytywnych opinii na temat tego, co robimy, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Redakcja

Więcej…

trabka
Foto: Rzabza

Pomysłodawcy Filmowirówki nie zawiedli. Nie dość, że zorganizowali II Przegląd Filmów Krótkometrażowych, to jeszcze nie stanęli w miejscu, ale "rozwijają skrzydła".

Więcej…

1
Foto: Rzabza

27 i 28 sierpnia w Radomiu odbywały się międzynarodowe pokazy lotnicze Air Show Radom 2011. Oto fotoreportaż z pierwszego dnia (sobota).

Więcej…

1
Foto: Rzabza

Po krótkiej przerwie wracamy na Wybiórczą aktywnym weekendem, podczas którego było wiele imprez, dwie z nich odwiedziliśmy z aparatem. Na dobry początek drugi dzień Parowozjady w Chabówce i przejazd pociągu retro z Chabówki do Mszany Dolnej i z powrotem, który ciągnęła lokomotywa Ol 12.

Więcej…

1
Foto: Bogdan Skrzekut

A co wy tak cały czas o tym jabolu? Przecież jaboli się już nie produkuje – dziwił się Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk. 23 lipca KSU - żywa legenda polskiej sceny i muzyki punk - przyjechała do Mszany Dolnej.

Więcej…

1
Foto: Bogdan Skrzekut

 

Artykuł na ten temat znajduje się tutaj. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Więcej…

q
Foto: Bogdan Skrzekut

Nie dalej jak w ubiegłą sobotę dwóm osobom związanym z Wybiórczą dane było uczestniczyć w otwarciu Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku. Poniżej fotoreportaż. W Chrzanowie funkcjonuje tyle co otwarte, podobne centrum biblioteczne. W Oświęcimiu też. W Myślenicach takież się buduje. W Wieliczce biblioteka się rozbudowuje i przeinacza w podobny instytucjonalnie i architektonicznie obiekt. To samo w Dąbrowie Tarnowskiej.

Więcej…

kryzys
Źródło: http://4.bp.blogspot.com/

Nie wiem jak ten „kryzys” nazywa się fachowo, nie wiem nawet, czy w ogóle została wydana jakaś publikacja na ten temat, co nie znaczy, że nie zostało to zauważone. Tak więc cała moja wypowiedź będzie raczej luźnym rozmyślaniem niż naukowymi faktami.

Więcej…

Wprowadzone miały być zmiany, logo, lajkit oraz możliwość komentowania bez posiadania konta. W dniu dzisiejszym zostaje wprowadzona ta ostatnia ze względu na czas. Na komentarze użytkowników niezalogowanych, ze względów bezpieczeństwa, ochrony przed botami oraz dobrych zwyczajów nałożone są restrykcje:

  • brak autopublikacji
  • przepisanie zmodyfikowanych znaków alfanumerycznych (captcha)

Więc komentujcie, napiszcie coś miłego oraz krytykujcie konstruktywnie!

Chcecie napisać co Was intryguje? W sekcji kontakt na dole strony jest podany adres.

Więcej…

1
Foto Aleksandra Dudczak

Historia nadal kryje wiele niewyjaśnionych tajemnic. Mury obronne są niemalże „świadkami” wydarzeń z przeszłości, o których my pewnie nigdy się nie dowiemy. Po co dawniej budowano takie mury, czy rzeczywiści spełniały one swoją funkcję? Żyjemy w zupełnie innym świecie, innych realiach, dlatego czasami ciężko nam pojąć dlaczego nasi przodkowie wybierali takie, a nie inne rozwiązania. Dzisiaj budowanie murów obronnych wydaje się bezsensowne, kiedyś stanowiły natomiast ważny element strategiczny i reprezentacyjny.

Więcej…

1
Foto: Aleksandra Dudczak

Szczególnymi miejscami w Nowym Sączu są zapewne pomniki. Upamiętniają one ważne wydarzenia historyczne, oddają hołd znanym postaciom, estetycznie zabudowują przestrzeń i zachęcają przechodniów do chwili zadumy. Jeśli masz ochotę na lekcję historii w połączeniu z rekreacją, to doskonałą propozycją dla ciebie i twojej rodziny będzie wycieczka – „śladami sądeckich pomników”.

Więcej…