Plakat promocyjny filmu Resident Evil: Afterlife (źródło: FilmWeb.pl)Jakiś czas temu do polskich kin weszła czwarta odsłona przygód Alice, granej przez Millę Jovovich, która wciąż walczy z hordami nieumarłych i Korporacją Umbrella. W filmie zobaczymy także znaną z trzeciej części Claire Redfield, w której postać ponownie wcieliła się Ali Larter. Pojawia się również Kim Coates, oraz znany z 'Prison Break' Wentworth Miller. Na koniec, dla cierpliwych, jest jeszcze krótka scena Jill Valentine, która była jedną z bohaterek Resident Evil:Nemesis. Tu także, jak poprzednio, zagrała ją Sienna Guillory.

Więcej…

Młodzi limanowscy poeci ponownie mieli okazję zaprezentować się na forum międzynarodowym. Wykorzystali ją całkowicie.LKL na MPJ 2010

W dniach 17-19 września w słowackim Martinie odbyła się kolejna edycja Martińskiej Poetyckiej Jesieni. Jest to jedna z największych międzynarodowych imprez poetyckich, organizowanych na Słowacji. Realizuje ją Biblioteka Turčianska w Martinie, a jej głównym personalnym organizatorem i „nadzorcą” jest Tana Sivová, opiekun działającego tam Klubu Literackiego Duria (Tana, dziękujemy za wszystko i pozdrawiamy! – limanowscy literaci).

Więcej…

Organizatorzy

Wczoraj, przedwczoraj i przed przedwczoraj każdy zainteresowany potencjalny widz mógł wziąć udział w I Przeglądzie Filmów Krótkometrażowych (fabularnych i dokumentalnych) w Limanowej, czyli "Filmowirówce”. Projekcje odbywały się w sali kameralnej Limanowskiego Domu Kultury. Była to codzienna około 7 godzinna dawka naprawdę dobrego kina. Chyba jedyną wadą imprezy jest to, że już się skończyła.

Więcej…

Jak podaje brytyjski portal V3.co.uk, sąd skazał 19-letniego Oliver'a Drage na 4 miesiące pobytu w placówce dla młodocianych przestępców za odmowę podania hasła szyfrującego całą zawartość dysku twardego.

Więcej…

Właśnie wróciliśmy z PPFKwL (Pierwszy przegląd filmów krótkometrażowych w Limanowej). Wrażenia... To nie dziś, na szerszą relacje przygotowuje się Maga. Ale naprawdę warto było poświęcić te 3 (słownie trzy) popołudnia, aby się trochę ukulturalnić i nie tylko :) Ponieważ dzielnie walczyłem, nagroda w postaci płyty audio, która to umilała całe widowisko, wręczona została mi osobiście przez Panią Marzenę Majcher. I tym optymistycznym akcentem kończymy.

Z mojej strony tyle.

Dobranoc.

Więcej…

Witam.

Jak widać nastąpiła zmiana layout'u. Na lepszy, na gorszy? Jak Wam się podoba? - odpowiedzcie w komentarzach. Nie jesteśmy w stanie sprawdzić całego serwisu, więc za wszelkie utrudnienia przepraszamy. Coś nie działa? - odpowiedzcie w komentarzach lub na maila admin 'at' wybiorcza.com. Co nas czeka - dalej zmiany. Tak jak powiedziałem, nie jesteśmy w stanie sprawdzić wszystkiego, ale już zostały zaobserwowane pewne niedogodności. Czy nastąpi jeszcze tak "drastyczna" zmiana?, kiedyś może.

A teraz coś bardziej przyjemnego, czym możemy się pochwalić i za co podziękować (no i może zachęcić). Mamy już trochę zarejestrowanych użytkowników, oraz bardzo dobre statystyki odwiedzin, za co serdecznie dziękujemy drodzy użytkownicy i czytelnicy. Zachęcamy do komentowania bo chcemy poznać Waszą opinię jak i do nadsyłania tekstów bo po to ten portal powstał!

Pozdrawiamy Redakcja.

Więcej…

Rysunek: Wiesiek
Recykling węglowy (rysunek by Wiesiek)

Wraz z rozwojem cywilizacyjnym ludzkość boryka się z wieloma problemami. Bynajmniej nie chodzi o przeludnienie, choroby itp., aczkolwiek kłopoty te są ze sobą powiązane. Wzrastająca wciąż liczba mieszkańców planety zużywa coraz więcej energii, generując przy tym wciąż rosnącą ilość odpadów. Znane są metody i technologie pozwalające na odzysk niektórych śmieci, między innymi metali, szkła, papieru, czy plastiku. Częstym jest widok koszy służących do segregowania odpadów. Co się jednak dzieje z odpadami, które nie nadają się do tradycyjnego przetwarzania? Pozostaje także drugi problem, czyli rosnące potrzeby energetyczne. Okazuje się, że w obu przypadkach rozwiązanie jest takie samo.

Więcej…

Foto: Rzabza

>>Skrzyżujmy krzyże pod pałacem cz. I<<

 

Podczas pisania tej krótkiej fabuły zastanawiałem się, czy może nieco nie przekolorowałem? Nie przesadziłem, nie przerysowałem postaci czy zdarzeń? Ale i wtedy na mnie przyszła jasność, jak na jegomościa z granatem. Zobaczyłem zdjęcie z imprezy pod krzyżem, na którą przybył i osobiście nią dyrygował „zwykły obywatel i prawnik”, pan Jarosław. I spojrzałem, a co ujrzałem…jeden wódz, jedna rzesza ludzka, jeden krok w upojeniu własnych racji i mistycznym blasku pochodni. Spytajcie dziadków, drodzy czytelnicy, czy pamiętają podobne eventy, tylko z większym rozmachem, zagraniczne i bez krzyża.
Ujrzałem to i wątpliwości odeszły.

Więcej…

Źródło: FilmWeb
Źródło: FilmWeb

Kilkanaście lat temu skończyła się II wojna światowa. W wyniku rewolucji przemysłowej nastąpiły gwałtowne migracje ludności ze wsi do miast. Ameryka lat 60. XX w., Nowy Jork. Holly Golightly jest typową przedstawicielką tej właśnie społeczności. Ucieka z rodzinnych stron, pragnąc ziścić swe marzenia. W jej mieszkaniu brakuje mebli, ma kota bez imienia, a wszystko dlatego, że, jak twierdzi, nie czuje się tam jak u siebie. Najwspanialszym miejscem na świecie na „wściekłą chandrę” jest dla niej sklep jubilerski Tiffany’ego. Obraca się w towarzystwie bogatych mężczyzn, nazywanych przez nią „szczurami”, a w wyjątkowych okolicznościach „super szczurami”, którzy zawsze dają jej 50 dolarów „na toaletę”.

Więcej…

Wag the dogŻyjemy w czasach, które można by nazwać erą cyfrową. Jesteśmy ciągle poddawani procesowi „ucyfrawiania”. Odległość nie jest już żadną przeszkodą, tak jak i czas. Dawniej, żeby na przykład porozmawiać o ostatnio przeczytanej książce, członkowie klubu dyskusyjnego musieli zostać powiadomieni o terminie spotkania, na które musieli jeszcze przybyć. Teraz to wszystko możemy zastąpić założeniem tematycznego forum internetowego,dzięki któremu każdy zainteresowany (swoisty członek) może włączyć się do dyskusji, kiedy ma na to czas i ochotę.

Więcej…

Foto: Michał RudekPod krzyżem krzyżuje się wiele poglądów na krzyż. Władza jednak zabrała go, czym pokrzyżowała szyki krzyżakom. Teraz chcą oni władzę ukrzyżować, bo razem z krzyżem stracili sens życia i obozowisko, dostając jedynie… krzyż na drogę.

Więcej…

miasto_slepcowPowyższa sentencja z Księgi Przestróg wprowadza czytelnika w Miasto Ślepców - bestseller José Saramago, wybitnego prozaika portugalskiego. Ten tekst stał się literacką kanwą scenariusza nowego spektaklu krakowskiego Teatru KTO, kierowanego przez Jerzego Zonia, którego związki i relacje z Limanowszczyzną są tyleż znane, co oczywiste.

Więcej…

NergalSzydzenie z pana Adama Darskiego jest grubym nietaktem z przynajmniej dwóch powodów. Pierwszy to okazja, dzięki której głosy szydercze i ironiczne miały możliwość zaistnienia, czyli pana Adama Darskiego choroba właśnie, która w tym przypadku wykorzystana została jako punkt zapalny wszystkich tych syczących języków, które pod maską świątobliwej nadziei starają się panu Darskiemu w tej trudnej chwili dopiec.

 

Więcej…