Wag the dogŻyjemy w czasach, które można by nazwać erą cyfrową. Jesteśmy ciągle poddawani procesowi „ucyfrawiania”. Odległość nie jest już żadną przeszkodą, tak jak i czas. Dawniej, żeby na przykład porozmawiać o ostatnio przeczytanej książce, członkowie klubu dyskusyjnego musieli zostać powiadomieni o terminie spotkania, na które musieli jeszcze przybyć. Teraz to wszystko możemy zastąpić założeniem tematycznego forum internetowego,dzięki któremu każdy zainteresowany (swoisty członek) może włączyć się do dyskusji, kiedy ma na to czas i ochotę.

Więcej…

Foto: Michał RudekPod krzyżem krzyżuje się wiele poglądów na krzyż. Władza jednak zabrała go, czym pokrzyżowała szyki krzyżakom. Teraz chcą oni władzę ukrzyżować, bo razem z krzyżem stracili sens życia i obozowisko, dostając jedynie… krzyż na drogę.

Więcej…

miasto_slepcowPowyższa sentencja z Księgi Przestróg wprowadza czytelnika w Miasto Ślepców - bestseller José Saramago, wybitnego prozaika portugalskiego. Ten tekst stał się literacką kanwą scenariusza nowego spektaklu krakowskiego Teatru KTO, kierowanego przez Jerzego Zonia, którego związki i relacje z Limanowszczyzną są tyleż znane, co oczywiste.

Więcej…

NergalSzydzenie z pana Adama Darskiego jest grubym nietaktem z przynajmniej dwóch powodów. Pierwszy to okazja, dzięki której głosy szydercze i ironiczne miały możliwość zaistnienia, czyli pana Adama Darskiego choroba właśnie, która w tym przypadku wykorzystana została jako punkt zapalny wszystkich tych syczących języków, które pod maską świątobliwej nadziei starają się panu Darskiemu w tej trudnej chwili dopiec.

 

Więcej…