obrazek

Skład tegorocznego festiwalu w Bolkowie uzupełnia ikona samobójczego black metalu, szwedzki Shining! Będzie to pierwszy od 2009 roku występ zespołu Niklasa Kvarfortha w naszym kraju. „Obecność jest obowiązkowa” – krótko rzuca frontman. 

Więcej…

obrazek

Trzech gigantów polskiego metalu na jednej scenie.  Kat & Roman Kostrzewski, Turbo i Alastor wystąpią w Krakowie.

Więcej…

obrazek

The Exploited jest zaliczany do tzw. drugiej fali brytyjskiego punka.  Od samego początku dowodzony przez wokalistę Wattiego Buchana. Do fascynacji twórczością The Exploited przyznawali się muzycy takich zespołów jak: Nirvana i Massive Attack. Ich koncertowy album "On Stage" był pierwszą zagraniczną płytą z punk rockową muzyką, która została wydana oficjalnie w Polsce. Ich debiutancki, dziś kultowy już  album  "Punks Not Dead" okazał się numerem jeden na angielskiej liście niezależnych w 1981 roku i w ciągu kilku tygodni sprzedał się w ilości 150 tysięcy egzemplarzy.

Więcej…

obrazek

Organizatorzy tegorocznej edycji Brutal Assault, jednego z największych europejskich festiwali muzyki metalowej, podali kolejny zestaw kapel które wystąpią w sierpniu w Jaromierzu. Wywodzą się one z samych czeluści piekielnego kręgu.

Więcej…

obrazek

Meshuggah wystąpi 5 czerwca w krakowskim klubie Kwadrat oraz dzień później 6 czerwca w warszawskiej Progresji. Szwedzka grupa przyjedzie do naszego kraju promować swój ostatni album „The Violent Sleep of Reason” (2016, Century Media). Przedsprzedaż biletów startuje już w najbliższy piątek 26 stycznia. Bilety będzie można zakupić na: https://sklep.knockoutprod.net

Więcej…

obrazek

26 stycznia, nakładem Osmose Productions ukaże się debiutancki mini-album Untervoid. Duet tworzony przez Destroyera (Kriegsmaschine, ex-Hate) i A. (Armagedon, Azarath-live, ex-Lost Soul) udostępnił właśnie materiał w całości.

Więcej…

obrazek

7 kwietnia w krakowskim Kwadracie trzy różne oblicza muzyki której punk rockowy etos wydaje się być mianownikiem wspólnym. Na jednej scenie wystąpią tak różnorodne składy jak legendarny Dezerter, zbierająca kolejne sukcesy krakowska Hańba! oraz sensacyjna (w niektórych kręgach: ekscentryczna bądź obrazoburcza) Siksa.

Więcej…

obrazek

Organizatorzy Brutal Assault podali kolejne kapele które zasilą tegoroczny line up festiwalu. Każda z nowo ogłoszonych kapel prezentuje inny styl muzyczny, co już znacząco ubogaca stylistyczną ofertę popularnego czeskiego festiwalu. A to bynajmniej nie koniec ogłoszeń.

Więcej…

obrazek

Galicja Productions anonsuje kolejną wizytę Kata z Romanem pod Wawelem.

Więcej…

obrazek

Line up przyszłorocznego festiwali Brutal Assault nabiera coraz mocniejszych rumieńców. Organizatorzy podali nazwy kolejnych kapel które wystąpią w sierpniu w czeskim Jaromierzu.

Więcej…

obrazek

Metal Śmierci i jego nowsze, nieoczywiste wymiary: Left Hand Sounds i Killtown Bookings prezentują Return to the Void Tour 2018.

Więcej…

obrazek

Na czterech koncertach, pod koniec października, będzie można zobaczyć litewskie Au-Dessus i czeskie Postcards From Arkham.

Więcej…

obrazek

Poparzeni Kawą Trzy to polski zespół pop rockowy założony w 2005 roku. Złożony jest przede wszystkim z dziennikarzy Radia Zet i RMF FM. Dr MISIO, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski.

Więcej…

obrazek

Sześć lat po wydaniu ostatniego krążka „No State of Grace” soniczni terroryści z Iperyt powracają z nowym, trzecim albumem zatytułowanym „The Patchwork Gehinnom”. Premiera płyty 15 grudnia w Pagan Records.

Więcej…

obrazek

Po świetnie przyjętych wiosennych koncertach u boku Cruciamentum, Blood Incantation – jedna z najmocniej intrygujących współczesnych kapel death metalowych – wraca do Europy. Dwa koncerty w ramach Necrosis Tour odbędą się w Polsce (24.10. – Kraków, 25.10. – Warszawa). Zarządzanej przez tyleż charyzmatycznego co szalonego Paula Riedla formacji towarzyszy na trasie, budujący swoją markę i już zdobywający uznanie w metalowym podziemiu, death doomowy Spectral Voice. Na polskich koncertach Amerykanów wspierać będzie – po raz pierwszy, niewykluczone że i ostatni na scenicznych deskach! – Kult Mogił.

Więcej…