inne

Po wojnie poszłam do lekarza i poczułam eter. Dostałam gęsiej skórki i zaczęłam się trząść. Nie bardzo wiedział co ze mną począć. Do dzisiaj nie mogę wyzbyć się snów, w których jestem więźniarką i stoję na apelu w Ravensbrück” (Izabela Rek-Koper).

 

Więcej…

Krakowskie Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie oraz Stowarzyszenie Towarzystwa Balonowego „Gwiazda” zapraszają na otwarcie wystawy NIEPEŁNOSPRAWNI W GÓRĘ!

Więcej…

1...nagle do twojej głowy dociera oślepiające światło, które po chwili gaśnie. Oczy zaczynają przyzwyczajać się do panującego mroku...”gdzie jestem?”- zdążyłeś pomyśleć. Gdy sięgasz do pamięci i wspomnień, zastajesz tylko pustkę...Rozglądasz się. Ostrożnie dotykasz tego czegoś, na czym leżysz...stół? Zastanawiają cię widoczne na nim rdzawe ślady...krew?

I ten zaduch wiszący w powietrzu...czuć śmiercią...Przez głowę przemykają ci niezliczone pytania....”co ja tu robię? Co to za miejsce? Kim...czym...jestem?”...

Wstajesz. Rozpoczynasz nowe życie. Jesteś jak niezapisana tablica...

Planescape: Torment to dzieło wybitne, gra przez wielu uznana za cRPG wszechczasów. Co sprawia, że mimo upływu 10 lat od wydania wciąż warto wydać na nią pieniądze? Na czym polega czar stareńkiego erpega w wiekowej oprawie graficznej?

W czym tkwi wyjątkowość przygód Bezimiennego?

Jeśli grałeś w Tormenta, jestem przekonany, że znasz już odpowiedź. Jeśli nie, ten tekst jest dla Ciebie.

Więcej…