muzyka

obrazek

Potwierdzone zostały kolejne kapele które wystąpią podczas tegorocznej edycji Brutal Assault. Kilku artystów też, niestety, wypadło ze składu. Podajemy za organizatorem:

Więcej…

obrazek

Muzyczne ikony lat 80. i 90. na jednej, klubowej scenie. Kat & Roman Kostrzewski, Proletaryat, Sztywny Pal Azji, The Bill, Moskwa, Ga-Ga, Closterkeller i Zielone Żabki - to za sprawą ich wspólnego koncertu przywrócony będzie klimat tamtych lat i emocje towarzyszące kolejnym edycjom jarocińskiego festiwalu.

Więcej…

obrazek

Thrash metalowa legenda już 5 czerwca wystąpi w szczecińskim klubie Peron 5. Kreator przyjedzie do Polski promować swój najnowszy album „Gods Of Violence”.

Więcej…

obrazek

3 lipca w warszawskim klubie Pogłos wspólny koncert First Blood i Get The Shot!

Więcej…

obrazek

Death metalowa legenda pojawi się 28 lipca we wrocławskim klubie Zaklęte Rewiryoraz dwa dni później, 30 lipca, w krakowskim Kwadracie. Amerykanie w dalszym ciągu promują rewelacyjny album, zatytułowany po prostu „Obituary”. Płyta ukazała się w pierwszej połowie 2017 roku za pośrednictwem Relapse Records.Przedsprzedaż biletów startuje 23 kwietnia.

Więcej…

obrazek

Organizatorzy czeskiego festiwalu podali kolejny zestaw kapel  które zagrają w tym roku w Twierdzy Jaromer. Na szczególną uwagę zasługują kultowi Słoweńcy z Laibach oraz szwajcarski Messiah.

Więcej…

obrazek

Galicja Productions z dumą prezentuje, pierwszy w Polsce festiwal muzyki celtic i punkfolkowej!

Więcej…

obrazek

Już 21 kwietnia w katowickim Mega Clubie wystapi legenda punk rocka - The Exploited. Organizatorzy podali kolejny support który wystapi przed brytyjską legendą. Będzie to Ga-Ga. Koncert będzie połączony z premierą ich nowej płyty pt. "Rebelia".

Więcej…

obrazek

Tegoroczną edycję Festiwalu uzupełniają: ABYSMAL GRIEF, AURA NOIR, COFFINS, DANZIG, GOBLIN, HARAKIRI FOR THE SKY, HYPNOS, INSANITY ALERT, JASTA, SEPULTURA oraz UNCURED.

Więcej…

obrazek

Na 20 kwietnia zaplanowana została premiera drugiego albumu pochodzącego z Olsztyna black metalowego zespołu Varmia. Następca bardzo przychylnie przyjętego debiutu „Z mar twych” nosić będzie tytuł „W ciele nie” i ukaże się pod szyldem Pagan Records.

Więcej…

obrazek

Już w drugiej połowie kwietnia Batushka, Obscure Sphinx oraz Entropia wystąpią w sześciu największych polskich miastach. Do startu trasy pozostał już tylko miesiąc!

Więcej…

obrazek

Skład tegorocznego festiwalu w Bolkowie uzupełnia ikona samobójczego black metalu, szwedzki Shining! Będzie to pierwszy od 2009 roku występ zespołu Niklasa Kvarfortha w naszym kraju. „Obecność jest obowiązkowa” – krótko rzuca frontman. 

Więcej…

obrazek

Trzech gigantów polskiego metalu na jednej scenie.  Kat & Roman Kostrzewski, Turbo i Alastor wystąpią w Krakowie.

Więcej…

obrazek

The Exploited jest zaliczany do tzw. drugiej fali brytyjskiego punka.  Od samego początku dowodzony przez wokalistę Wattiego Buchana. Do fascynacji twórczością The Exploited przyznawali się muzycy takich zespołów jak: Nirvana i Massive Attack. Ich koncertowy album "On Stage" był pierwszą zagraniczną płytą z punk rockową muzyką, która została wydana oficjalnie w Polsce. Ich debiutancki, dziś kultowy już  album  "Punks Not Dead" okazał się numerem jeden na angielskiej liście niezależnych w 1981 roku i w ciągu kilku tygodni sprzedał się w ilości 150 tysięcy egzemplarzy.

Więcej…

obrazek

Organizatorzy tegorocznej edycji Brutal Assault, jednego z największych europejskich festiwali muzyki metalowej, podali kolejny zestaw kapel które wystąpią w sierpniu w Jaromierzu. Wywodzą się one z samych czeluści piekielnego kręgu.

Więcej…