muzyka

Poniżej trochę tegorocznych FotoUrsynaliów. Ze względu na panujące „okoliczności przyrody” (będące w dużej mierze pokłosiem kapryśnej, majowej aury) fotogaleria taka, nie inna. Relacja niebawem.

Foto: Sławek Łużny, Marcin Wilk.

Więcej…

Anti-flag26 czerwca w Kwadracie punk rock party. Przyjeżdża amerykański Anti-Flag, wspierają ich lokalsi z CF 98.

Więcej…

NmaZespół New Model Army powraca do Polski już jesienią tego roku.  Justin Sullivan wraz z kolegami pojawi się w krakowskim Klubie Kwadrat. Nowofalowa formacja przyjeżdża promować swój ostatni krążek:  "Between Dog and Wolf", który będzie miał premierę we wrześniu tego roku.

Więcej…

KnockTo będą najgrubsze tegoroczne metalowe dionizje w Polsce. MetalFest 2013 w Jaworznie zbliża się nieubłaganie. Rozmawiamy z Maciejem Szurikiem (Szczurkiem), jednym z dwójki głównodowodzących Knock Out Productions.

Więcej…

AntigamaWywiad z Łukaszem Myszkowskim, frontmanem Banditi Da Varsavia.

Więcej…

Nie przestają. Nie przestają promować Out of Hand i siać rock’n’rolla. In a House of Brick koncertuje. Nowy Sącz oraz Tarnowskie Góry to najbliższe miejscówki.

Więcej…

AntigamaNie uwierzę, że włodarze Relapse po wysłuchaniu „Meteor” nie plwają w swe – tu supozycja – kosmate brody i nie ronią łez (ronią, to pewnik), że wypuścili spod swoich skrzydeł Antigamę ...

Więcej…

PalmBez napinki, bez górnolotnych oczekiwań z jakiejbądź strony, z mocną autoświadomością twórczą, bez pretensji do świata. W takich warunkach działa wrocławski Palm Desert. I w znacznej mierze właśnie dzięki temu powstał tak kapitalny album jak Rotten Village Sessions. Na pytania odpowiadał Kamil Ziółkowski, perkusista tej stonerowej kohorty.

Więcej…

Warszawa, w czerwcu, brzmi ciężko.

Więcej…

DillingerE, tam – ściemniają... Każdy z nich pracuje tu na miano killera. Muzycznego i scenicznego, żadnego innego.

 

Więcej…

PDKto obok Corruption ciśnie najfajniejszego w Polsce czystego stoner rocka? Słuchając Rotten Vilage Sessions odpowiedź wydaje się oczywiście oczywista.

Więcej…

IahobO debiutanckiej płycie, striptizie fanki z nożem w ręku, koncertach, Kurcie Cobainie i stopach Komancza. O paru innych jeszcze, nie mniej frapujących kwestiach. Rozmawiamy z Krzysztofem „Borsookiem” Cedro, perkusistą trzyosobowej rock'n'rollowej bandyterki z Zabrza. In A House Of Brick, znaczy się.

Więcej…

Jeśli wśród kibiców GKS-u są fani inteligentnego i ekspansywnego black metalu, śmiało mogą sparafrazować jedną z przyśpiewek klubowych: Katowice, Katowice – Massemord! A Life-giving power of devastation prezentuje się niczym górnicza jedenastka z Bukowej w najlepszych latach.

 

Więcej…

Poharatana zmarszczkami twarz Keitha Richardsa. Brodawa Lemmy'ego. W naszym wydaniu: natapirowana, nie imająca się zmieniających mód i czasów, fryzura Siczki z KSU. 

Więcej…

Wybiórcza fotorelacja z piątkowych koncertów w ramach I Limanowskiej Majówki. „Rock krakowski kontra limanowski” – taki tytuł nosił ten koncertowy zestaw. Zagrali: Paindrive (Limanowa), NoName (Kraków), Cinemon (Kraków), Highlanders (Limanowa). Overdrive (Skawina).

Foto: Bogdan Skrzekut

 

Więcej…