muzyka

KnockTo będą najgrubsze tegoroczne metalowe dionizje w Polsce. MetalFest 2013 w Jaworznie zbliża się nieubłaganie. Rozmawiamy z Maciejem Szurikiem (Szczurkiem), jednym z dwójki głównodowodzących Knock Out Productions.

Więcej…

AntigamaWywiad z Łukaszem Myszkowskim, frontmanem Banditi Da Varsavia.

Więcej…

Nie przestają. Nie przestają promować Out of Hand i siać rock’n’rolla. In a House of Brick koncertuje. Nowy Sącz oraz Tarnowskie Góry to najbliższe miejscówki.

Więcej…

AntigamaNie uwierzę, że włodarze Relapse po wysłuchaniu „Meteor” nie plwają w swe – tu supozycja – kosmate brody i nie ronią łez (ronią, to pewnik), że wypuścili spod swoich skrzydeł Antigamę ...

Więcej…

PalmBez napinki, bez górnolotnych oczekiwań z jakiejbądź strony, z mocną autoświadomością twórczą, bez pretensji do świata. W takich warunkach działa wrocławski Palm Desert. I w znacznej mierze właśnie dzięki temu powstał tak kapitalny album jak Rotten Village Sessions. Na pytania odpowiadał Kamil Ziółkowski, perkusista tej stonerowej kohorty.

Więcej…

Warszawa, w czerwcu, brzmi ciężko.

Więcej…

DillingerE, tam – ściemniają... Każdy z nich pracuje tu na miano killera. Muzycznego i scenicznego, żadnego innego.

 

Więcej…

PDKto obok Corruption ciśnie najfajniejszego w Polsce czystego stoner rocka? Słuchając Rotten Vilage Sessions odpowiedź wydaje się oczywiście oczywista.

Więcej…

IahobO debiutanckiej płycie, striptizie fanki z nożem w ręku, koncertach, Kurcie Cobainie i stopach Komancza. O paru innych jeszcze, nie mniej frapujących kwestiach. Rozmawiamy z Krzysztofem „Borsookiem” Cedro, perkusistą trzyosobowej rock'n'rollowej bandyterki z Zabrza. In A House Of Brick, znaczy się.

Więcej…

Jeśli wśród kibiców GKS-u są fani inteligentnego i ekspansywnego black metalu, śmiało mogą sparafrazować jedną z przyśpiewek klubowych: Katowice, Katowice – Massemord! A Life-giving power of devastation prezentuje się niczym górnicza jedenastka z Bukowej w najlepszych latach.

 

Więcej…

Poharatana zmarszczkami twarz Keitha Richardsa. Brodawa Lemmy'ego. W naszym wydaniu: natapirowana, nie imająca się zmieniających mód i czasów, fryzura Siczki z KSU. 

Więcej…

Wybiórcza fotorelacja z piątkowych koncertów w ramach I Limanowskiej Majówki. „Rock krakowski kontra limanowski” – taki tytuł nosił ten koncertowy zestaw. Zagrali: Paindrive (Limanowa), NoName (Kraków), Cinemon (Kraków), Highlanders (Limanowa). Overdrive (Skawina).

Foto: Bogdan Skrzekut

 

Więcej…

W zimnawy jeszcze sobotni podwieczór, gdy na nieodległym stadionie Wisła – w wyniku karygodnych błędów sędziów – przegrywała z Legią, w pobliskim wiślackiej „fussball arenie” Klubie Studio zagrała też inna warszawska drużyna.

Więcej…

Misery Index lubię, nawet bardzo. Ich muzyka potrafi strzelić w pysk (i inne organa) mocno i dosadnie, niczym Gołota w najlepszych czasach Niestety, tym materiałem Amerykanie strzelają, ale sobie – w stopę i kolano. Co najmniej ...

Więcej…

Punkowa TZN Xenna niedawno oficjalnie wydała pełny album dopiero na swoje bodaj 30-lecie, jak nie lepiej. In A House Of Brick debiutuje po ponad dwunastu latach. „Powiedzieć, że Out of Hand to debiut znakomity, to nic nie powiedzieć. Nie zachwycić się nim – niepodobna.” – taką być może, charakterystyczną dla siebie frazą, mógłby skomentować krótko album zabrzan Jerzy Pilch, gdyby lubił stoner rocka.

Więcej…