muzyka

WeedpeckerWarszawski Weedpecker niedawno ujawnił swój debiutancki album. Lubimy kombinować, bawić się dźwiękami, nie chcemy grać oklepanych schematów – mówi gitarzysta Wyro. Udaje im się to. Poniżej rozmowa z Piotrem Wyrosławem Dobrym.

Więcej…

thawThaw swoją ostatnią płytą wywołał niemałe i zasłużone zamieszanie. O reminiscencje po Thaw, chwilę obecną, najbliższą przyszłość kapeli i parę innych kwestii pytamy Piotra.

Więcej…

editorsNikt tak pięknie jak oni nie zmieszał w swojej muzyce wpływów Joy Division, Human League, Echo And The Bunnymen, czy R.E.M., by wymienić tylko kilka źródeł inspiracji. Pod koniec października wystąpią w Krakowie.

Więcej…

biohazardPrzez wielu uwielbiani, przez niektórych opluwani. Koncertowo zawsze w najwyższej formie. 5 listopada pod Wawelem zagra Biohazard, jeden z najważniejszych zespołów, który przybliżał do siebie hardcore i metal.

Więcej…

OrphanedNa początku października – najpierw w Warszawie, dzień później w Krakowie – wystąpi izraelski Orphaned Land, jeden z czołowych przedstawicieli tzw. orient metalu. Zespół promuje All is One, wydany niedawno nowy album.

Więcej…

nd

Bociany, po wykonanej robocie, powoli zabierają się do ciepłych krajów na zasłużony odpoczynek – a z Galicji tymczasem nadleciała jedna z najważniejszych jaskółek koncertowych tej jesieni. Napalm Death wraca do Polski!

Więcej…

fastemNadal łkasz po nieodżałowanym Nasum? Też uważasz że Rotten Sound na ostatnich albumach słabuje i w piętkę już goni? Tęsknisz za nowym Impaled Nazarene? Wiesz co, mam radę: można związany z tym weltschmerz trochę osłodzić. Feastem.

Więcej…

traumaGdyby ktoś kiedyś pisał biografię Traumy, powinien ją opatrzyć tytułem jednej z jej płyt: determinacja. Mister nie odpuszcza. Mimo nagromadzenia różnych problemów, pasja i ogień płoną nadal. Nowy album modelowo temu świadkuje.

 

Więcej…

hs16 listopada w krakowskim Kwadracie koncert jednej z najpopularniejszych polskich kapel rockowych – Happysad.

Więcej…

dzem10 października w krakowskim Lizard King (ul. Św. Tomasza 11a) wystąpią luminarze polskiego bluesa, Dżem. Supportować ich będzie 230 volt. Szczegóły koncertu poniżej.

Więcej…

wedNo tak, to musiało się tak skończyć ... Belzebong na próbie poszedł o dwie lufy za daleko i przemianował szyld. W przypływie wewnętrznej euforii zarejestrowali ten set, zadzwonili do Baizleya, a John, będąc w szoku, przygotował im okładkę ...

Więcej…

nmaJuż za miesiąc w krakowskim „Kwadracie” prestiżowy koncert Brytyjczyków z New Model Army.

Więcej…

cerPoczątek – jak w operze. Strojenie instrumentów, szelest partytur, szmery generowane przez publikę...A potem? No właśnie, co potem? Jest jakieś „potem”? A „teraz” jest jakieś? Przez niecałe pół godziny obcowania z Cerebus, ciężko być pewnym czegokolwiek.

Więcej…

kultJesień idzie, co oznacza że Kazik i spółka rusza w kultowe Tour de Pologne. 18 października zawita do Krakowa. Szczegóły po kliknięciu opcji „więcej”. Do it!

Więcej…

ffW ostatni piątek sierpnia w Pradze Chelsea toczyła z Bayernem Guardioli bitwę o Superpuchar Europy. W tym samym czasie zebrani w krakowskim klubie KotKarola knuli inną wojnę. Ale nie uprzedzajmy faktów ...

Więcej…