muzyka

dzem10 października w krakowskim Lizard King (ul. Św. Tomasza 11a) wystąpią luminarze polskiego bluesa, Dżem. Supportować ich będzie 230 volt. Szczegóły koncertu poniżej.

Więcej…

wedNo tak, to musiało się tak skończyć ... Belzebong na próbie poszedł o dwie lufy za daleko i przemianował szyld. W przypływie wewnętrznej euforii zarejestrowali ten set, zadzwonili do Baizleya, a John, będąc w szoku, przygotował im okładkę ...

Więcej…

nmaJuż za miesiąc w krakowskim „Kwadracie” prestiżowy koncert Brytyjczyków z New Model Army.

Więcej…

cerPoczątek – jak w operze. Strojenie instrumentów, szelest partytur, szmery generowane przez publikę...A potem? No właśnie, co potem? Jest jakieś „potem”? A „teraz” jest jakieś? Przez niecałe pół godziny obcowania z Cerebus, ciężko być pewnym czegokolwiek.

Więcej…

kultJesień idzie, co oznacza że Kazik i spółka rusza w kultowe Tour de Pologne. 18 października zawita do Krakowa. Szczegóły po kliknięciu opcji „więcej”. Do it!

Więcej…

ffW ostatni piątek sierpnia w Pradze Chelsea toczyła z Bayernem Guardioli bitwę o Superpuchar Europy. W tym samym czasie zebrani w krakowskim klubie KotKarola knuli inną wojnę. Ale nie uprzedzajmy faktów ...

Więcej…

K44Po wyjątkowo długim oczekiwaniu na scenę powrócił Kaliber 44. Tworzący indywidualny styl, do dziś rozpoznawany po zaledwie kilku wersach, to zespół, który połączył fanów wielu gatunków muzycznych tworząc pierwszy prawdziwy hip hopowy fenomen na polskiej scenie.

Więcej…

MusickEkstremalna muzyka nie jest czarno-biała – mówi Piotr Dorosiński, redaktor naczelny Musick Magazine. Prowadzony przez niego periodyk dość dobitnie o tym poświadcza. O Musick oraz paru obocznych sprawach w rozmowie z Piotrem poniżej.

Więcej…

The toy dools The Toy Dolls 19 października pod Wawelem!

Więcej…

KethaSplendory, laury, filony i inne fryderyki raczej nigdy nie będą ich udziałem. I w sumie dobrze. Nie doceniać Kethy, nie szanować trudnej muzycznej ścieżki jaką sobie obrali – to byłby grzech godny kary. O tym co aktualnie dzieje się w zespole, ale też z lekkimi powrotami do przeszłości, rozmawiamy z Maćkiem Janasem. Przed wami MrTrip.

Więcej…

Nowosądecka hardcore'owa sekta zaatakowała po raz trzeci. Skutecznie.

Więcej…

GarsTa płyta to bardzo duże rozczarowanie... Nim jednak GARS napuszczą na mnie wilki umieszczone na okładce, dodam jedynie że rozczarowanie bijące z treści warstwy tekstowej. Pod wszystkimi innymi względami Gruzy absolutu to dość intrygująca rzecz.

Więcej…

GojiraUpały jak w Sklepach cynamonowych u Schulza nie odwiodły ludzi od klubowego spotkania na krakowskiej ziemi z francuskim potworem. Nie ma się co krygować i stroszyć w źle pojmowany krytycyzm, zwany tu i ów dziennikarskim obiektywizmem. Uprzedźmy od razu fakty, Gojira dała świetną sztukę.

Więcej…

OctopussyTeraz Polska. Ta formułka przychodzi na myśl po konfrontacji ze świetnym debiutem Octopussy.
O nim i o paru innych kwestiach rozmawiamy
z perkusistą Konradem Ciesielskim.

Więcej…

PASmutna sprawa. Solowy album jednej z realnych osobowości świata metalu jest słaby. I to bardzo.

Więcej…