muzyka

K44Po wyjątkowo długim oczekiwaniu na scenę powrócił Kaliber 44. Tworzący indywidualny styl, do dziś rozpoznawany po zaledwie kilku wersach, to zespół, który połączył fanów wielu gatunków muzycznych tworząc pierwszy prawdziwy hip hopowy fenomen na polskiej scenie.

Więcej…

MusickEkstremalna muzyka nie jest czarno-biała – mówi Piotr Dorosiński, redaktor naczelny Musick Magazine. Prowadzony przez niego periodyk dość dobitnie o tym poświadcza. O Musick oraz paru obocznych sprawach w rozmowie z Piotrem poniżej.

Więcej…

The toy dools The Toy Dolls 19 października pod Wawelem!

Więcej…

KethaSplendory, laury, filony i inne fryderyki raczej nigdy nie będą ich udziałem. I w sumie dobrze. Nie doceniać Kethy, nie szanować trudnej muzycznej ścieżki jaką sobie obrali – to byłby grzech godny kary. O tym co aktualnie dzieje się w zespole, ale też z lekkimi powrotami do przeszłości, rozmawiamy z Maćkiem Janasem. Przed wami MrTrip.

Więcej…

Nowosądecka hardcore'owa sekta zaatakowała po raz trzeci. Skutecznie.

Więcej…

GarsTa płyta to bardzo duże rozczarowanie... Nim jednak GARS napuszczą na mnie wilki umieszczone na okładce, dodam jedynie że rozczarowanie bijące z treści warstwy tekstowej. Pod wszystkimi innymi względami Gruzy absolutu to dość intrygująca rzecz.

Więcej…

GojiraUpały jak w Sklepach cynamonowych u Schulza nie odwiodły ludzi od klubowego spotkania na krakowskiej ziemi z francuskim potworem. Nie ma się co krygować i stroszyć w źle pojmowany krytycyzm, zwany tu i ów dziennikarskim obiektywizmem. Uprzedźmy od razu fakty, Gojira dała świetną sztukę.

Więcej…

OctopussyTeraz Polska. Ta formułka przychodzi na myśl po konfrontacji ze świetnym debiutem Octopussy.
O nim i o paru innych kwestiach rozmawiamy
z perkusistą Konradem Ciesielskim.

Więcej…

PASmutna sprawa. Solowy album jednej z realnych osobowości świata metalu jest słaby. I to bardzo.

Więcej…

OctopussyPamiętacie te wszystkie pussy zachwalane w Od zmierzchu do świtu? O jednej, muzycznej, Cheech Martin jednak zapomniał. Ale my mu pomożemy. Do listy dopisujemy Octopussy. Cheers Cheech!

Więcej…

ZiolekJeszcze w wakacje nakładem Instant Classic ukaże się album "Późne królestwo" zespołu Alameda 3, na czele którego stoi znany między innymi ze Starej Rzeki Kuba Ziołek. W sieci pojawił się drugi utwór zapowiadający płytę - "Skryty".

Więcej…

GrindWcześniej był virus, czas na coholism. Muzycznej ekspiacji z grindowego nałogu Andy'ego i spółki ciąg dalszy.

Więcej…

InstantInstant Classic. Coraz lepiej widoczna na „rynku” niezależna oficyna, promująca ciekawe kapele, wypuszczająca ich materiały w audiofilskich nieraz wydaniach. Rozmawiamy z szefem, Maćkiem Stankiewiczem.

Więcej…

NeurosisTheir voices are free – Free from the sun's stare – Free from the noise of lost souls...

Więcej…

UrsynMożna by dużo napisać na temat organizacji tegorocznych Ursynaliów. Tylko po co? Co to zmieni po fakcie? Ważne, żeby powyciągane zostały odpowiednie wnioski, poparte może jakimiś decyzjami. Mam nadzieję, że ten Fest nie wykolei się na dobre po tegorocznej edycji, ale wróci na tory, którymi mknął w roku ubiegłym.

Więcej…