muzyka

Misery Index lubię, nawet bardzo. Ich muzyka potrafi strzelić w pysk (i inne organa) mocno i dosadnie, niczym Gołota w najlepszych czasach Niestety, tym materiałem Amerykanie strzelają, ale sobie – w stopę i kolano. Co najmniej ...

Więcej…

Punkowa TZN Xenna niedawno oficjalnie wydała pełny album dopiero na swoje bodaj 30-lecie, jak nie lepiej. In A House Of Brick debiutuje po ponad dwunastu latach. „Powiedzieć, że Out of Hand to debiut znakomity, to nic nie powiedzieć. Nie zachwycić się nim – niepodobna.” – taką być może, charakterystyczną dla siebie frazą, mógłby skomentować krótko album zabrzan Jerzy Pilch, gdyby lubił stoner rocka.

Więcej…

{flike}

Polscy chłopcy. Grają na gitarach. Myślą o dolarach? Tego nie wiem, choć zielone generalnie chyba lubią. Czynią riffy, czniają resztę. Belzebong. Na pytania odpowiadają dwaj głównodowodzący kielecko-warszawskiego monstrum. Dudes: SeruMan i Baranek.

Więcej…

TerrorWraca Terror. Trzy lata po świetnie – zupełnie zasłużenie – przyjętym Keepers Of The Faith hardcore'owcy z L.A. serwują nowy album. Smutne, że co najwyżej poprawny.

Więcej…

Rozmowa z Arkiem Lerchem – znanym dziennikarzem muzycznym, perkusistą, pasjonatem muzyki.

Więcej…

Turbopunkowi rockersi ze Stavanger atakują drugim albumem. Jak jest? Tak jak i na debiucie. Mjød-nie.

 

Więcej…

The toy dools The Toy Dolls 19 października pod Wawelem!

Więcej…

Fotogaleria z krakowskiego przystanku Rebellion Tour 2013 (Klub Kwadrat, 22.03.2013r.).
Zagrali: AYS, The Setup, Your Demise, Comeback Kid, Terror, Madball.

Foto: SŁ

 

Więcej…

Nie Rebellion, a Winter Rebellion Tour – taką nazwę winien nosić krakowski przystanek tej europejskiej hardcore'owej objazdówki. To co na zewnątrz miało się odwrotnie proporcjonalnie do tego co wewnątrz. To było na pewno jedno z ważniejszych tegorocznych koncertowych wydarzeń w kraju na scenie hc. To rzecz pewna. To do rzeczy.

Więcej…

1Czy realnym jest po ponad 25 latach scenicznego bytowania nagrać „nasty” studyjny album, który jest jednym z najlepszych w karierze? Czy jest to możliwym? Giganci typu Metallica, Iron Maiden czy Slayer, nie wspominając np. o rodzimym Vader, pokazują, że bywa to mission impossible. Są jednak wyjątki. Rotting Christ takim właśnie jest.

Więcej…

1Już niecałe dwa miesiące pozostały do tegorocznej edycji Krakowskich Juwenaliów – CZYŻYNALIA 2013. Warto tam być.

Więcej…

logoRozmowa z wokalistą Syriusem i gitarzystą Yanuarym z krakowskiego Thy Disease.

Więcej…

 

1Czas zacząć odliczanie. 22 marca w krakowskim „Kwadracie” jedno z ważniejszych tegorocznych krajowych wydarzeń na scenie hardcore’a. W ramach trasy Rebellion Tour 2013 Kraków nawiedzą nowojorscy ciężarowcy z Madball oraz drugi amerykański buldożer – potężny Terror!

Więcej…

Walnął mnie dron. Crustowy dron. Nie z Hłameryki, nie z Izraela. Ze Szwecji. Wpadłem w paranoję. Panie premierze, jak żyć?

Więcej…

5 lat trzeba było czekać na nowy album Szwedów. Efekt? Zabluźnię może dla co poniektórych, ale Neurosis winien opuścić (post)tron i abdykować. Zaczyna się era Kultu Księżyca.

 

Więcej…