muzyka

Turbopunkowi rockersi ze Stavanger atakują drugim albumem. Jak jest? Tak jak i na debiucie. Mjød-nie.

 

Więcej…

The toy dools The Toy Dolls 19 października pod Wawelem!

Więcej…

Fotogaleria z krakowskiego przystanku Rebellion Tour 2013 (Klub Kwadrat, 22.03.2013r.).
Zagrali: AYS, The Setup, Your Demise, Comeback Kid, Terror, Madball.

Foto: SŁ

 

Więcej…

Nie Rebellion, a Winter Rebellion Tour – taką nazwę winien nosić krakowski przystanek tej europejskiej hardcore'owej objazdówki. To co na zewnątrz miało się odwrotnie proporcjonalnie do tego co wewnątrz. To było na pewno jedno z ważniejszych tegorocznych koncertowych wydarzeń w kraju na scenie hc. To rzecz pewna. To do rzeczy.

Więcej…

1Czy realnym jest po ponad 25 latach scenicznego bytowania nagrać „nasty” studyjny album, który jest jednym z najlepszych w karierze? Czy jest to możliwym? Giganci typu Metallica, Iron Maiden czy Slayer, nie wspominając np. o rodzimym Vader, pokazują, że bywa to mission impossible. Są jednak wyjątki. Rotting Christ takim właśnie jest.

Więcej…

1Już niecałe dwa miesiące pozostały do tegorocznej edycji Krakowskich Juwenaliów – CZYŻYNALIA 2013. Warto tam być.

Więcej…

logoRozmowa z wokalistą Syriusem i gitarzystą Yanuarym z krakowskiego Thy Disease.

Więcej…

 

1Czas zacząć odliczanie. 22 marca w krakowskim „Kwadracie” jedno z ważniejszych tegorocznych krajowych wydarzeń na scenie hardcore’a. W ramach trasy Rebellion Tour 2013 Kraków nawiedzą nowojorscy ciężarowcy z Madball oraz drugi amerykański buldożer – potężny Terror!

Więcej…

Walnął mnie dron. Crustowy dron. Nie z Hłameryki, nie z Izraela. Ze Szwecji. Wpadłem w paranoję. Panie premierze, jak żyć?

Więcej…

5 lat trzeba było czekać na nowy album Szwedów. Efekt? Zabluźnię może dla co poniektórych, ale Neurosis winien opuścić (post)tron i abdykować. Zaczyna się era Kultu Księżyca.

 

Więcej…

 

1I kto by pomyślał? Inauguracja poważnej trasy z dwoma znaczącymi zespołami w Limanowej? A jednak. Creative Music postanowiło, że to właśnie tutaj Thy Disease i Saratan rozpoczną swoją mroźną zimową krucjatę.

Więcej…

 

1Niebawem miną bodaj dwa lata odkąd ten materiał został opublikowany. Dużo się wydarzyło w międzyczasie u Belzeboys. Pograli koncertów z naprawdę znaczącymi kapelami (że wspomnijmy Weedeater czy choćby Ufomammut). „Sonic Scapes...” został zauważony i bardzo wysoko oceniony w przeróżnych podsumowaniach redakcyjnych i branżowych magazynach. Nie tylko w naszym smutnym kraju. Belzebong wkroczył na metalową scenę, nie patrząc na nic i na nikogo, nie prosząc się o nic, nie pytając o zdanie, samozwańczo stanął na czele krajowych stoner-doomowych hałaśliwców.

Więcej…

1Ursynalia 2012 już za kilka dni. Z tej okazji organizatorzy przygotowali produkcję filmową, która ma na celu przedstawić line up festiwalu. Przypomnijmy, że w tym roku Ursynalia odbędą się w dniach 1-3 czerwca, na terenie Kampusu SGGW w Warszawie, a zagrają m.in. Limp Bizkit, Slayer, Nightwish, Billy Talent, In Flames, Mastodon i Modestep.

Więcej…

Koncertem 28 stycznia 2012r. w krakowskim klubie Kwadrat zakończyła się trasa koncertowa pod hasłem ‘Covan wake the fuck up!’. Całość obejmowała 10 imprez w 10 miastach w całym kraju. Na deskach, podczas różnych koncertów, spotkali się muzycy ponad 30 polskich kapel. Celem trasy, zorganizowanej charytatywnie, było zebranie pieniędzy na pomoc dla Adriana ‘Covana’ Kowanka, wokalisty Decapitated, który 29 października 2007 roku w Rosji uległ wypadkowi. Początkowo wszystko było w porządku, pomimo odniesionych obrażeń. Problemy zaczęły się dopiero po powrocie do kraju, gdy na skutek zaniedbań, doszło do niedotlenienia mózgu. Od tamtej pory rodzice i przyjaciele muzyka walczą o jego powrót do zdrowia i na scenę.

Więcej…

Plakat trasy Phoenix rising tour 2012
Źródło witchinghour.pl

Dwa dni temu, koncertem w Szczecinie, rozpoczęła się druga część trasy koncertowej ‘Phoenix rising tour’. Skąd ta nazwa? Otóż jest to pierwsza, a właściwie druga część pierwszej trasy koncertowej Behemoth, po rekonwalescencji lidera i wokalisty gdyńskiego zespołu. Pierwsza część odbyła się w październiku. Jednakże krakowski koncert w ‘Klubie Studio’ nie doszedł do skutku. Z powodu tajemniczych przyczyn organizacyjnych impreza została odwołana. Jakiś czas później pojawiła się informacja, że nowa data krakowskiego koncertu to 21 stycznia 2012, a miejsce zmieniono na ‘Halę Wisły’. Tym razem koncert odbył się planowo.

Więcej…