muzyka

Jeśli wśród kibiców GKS-u są fani inteligentnego i ekspansywnego black metalu, śmiało mogą sparafrazować jedną z przyśpiewek klubowych: Katowice, Katowice – Massemord! A Life-giving power of devastation prezentuje się niczym górnicza jedenastka z Bukowej w najlepszych latach.

 

Więcej…

Poharatana zmarszczkami twarz Keitha Richardsa. Brodawa Lemmy'ego. W naszym wydaniu: natapirowana, nie imająca się zmieniających mód i czasów, fryzura Siczki z KSU. 

Więcej…

Wybiórcza fotorelacja z piątkowych koncertów w ramach I Limanowskiej Majówki. „Rock krakowski kontra limanowski” – taki tytuł nosił ten koncertowy zestaw. Zagrali: Paindrive (Limanowa), NoName (Kraków), Cinemon (Kraków), Highlanders (Limanowa). Overdrive (Skawina).

Foto: Bogdan Skrzekut

 

Więcej…

W zimnawy jeszcze sobotni podwieczór, gdy na nieodległym stadionie Wisła – w wyniku karygodnych błędów sędziów – przegrywała z Legią, w pobliskim wiślackiej „fussball arenie” Klubie Studio zagrała też inna warszawska drużyna.

Więcej…

Misery Index lubię, nawet bardzo. Ich muzyka potrafi strzelić w pysk (i inne organa) mocno i dosadnie, niczym Gołota w najlepszych czasach Niestety, tym materiałem Amerykanie strzelają, ale sobie – w stopę i kolano. Co najmniej ...

Więcej…

Punkowa TZN Xenna niedawno oficjalnie wydała pełny album dopiero na swoje bodaj 30-lecie, jak nie lepiej. In A House Of Brick debiutuje po ponad dwunastu latach. „Powiedzieć, że Out of Hand to debiut znakomity, to nic nie powiedzieć. Nie zachwycić się nim – niepodobna.” – taką być może, charakterystyczną dla siebie frazą, mógłby skomentować krótko album zabrzan Jerzy Pilch, gdyby lubił stoner rocka.

Więcej…

{flike}

Polscy chłopcy. Grają na gitarach. Myślą o dolarach? Tego nie wiem, choć zielone generalnie chyba lubią. Czynią riffy, czniają resztę. Belzebong. Na pytania odpowiadają dwaj głównodowodzący kielecko-warszawskiego monstrum. Dudes: SeruMan i Baranek.

Więcej…

TerrorWraca Terror. Trzy lata po świetnie – zupełnie zasłużenie – przyjętym Keepers Of The Faith hardcore'owcy z L.A. serwują nowy album. Smutne, że co najwyżej poprawny.

Więcej…

Rozmowa z Arkiem Lerchem – znanym dziennikarzem muzycznym, perkusistą, pasjonatem muzyki.

Więcej…

Turbopunkowi rockersi ze Stavanger atakują drugim albumem. Jak jest? Tak jak i na debiucie. Mjød-nie.

 

Więcej…

The toy dools The Toy Dolls 19 października pod Wawelem!

Więcej…

Fotogaleria z krakowskiego przystanku Rebellion Tour 2013 (Klub Kwadrat, 22.03.2013r.).
Zagrali: AYS, The Setup, Your Demise, Comeback Kid, Terror, Madball.

Foto: SŁ

 

Więcej…

Nie Rebellion, a Winter Rebellion Tour – taką nazwę winien nosić krakowski przystanek tej europejskiej hardcore'owej objazdówki. To co na zewnątrz miało się odwrotnie proporcjonalnie do tego co wewnątrz. To było na pewno jedno z ważniejszych tegorocznych koncertowych wydarzeń w kraju na scenie hc. To rzecz pewna. To do rzeczy.

Więcej…

1Czy realnym jest po ponad 25 latach scenicznego bytowania nagrać „nasty” studyjny album, który jest jednym z najlepszych w karierze? Czy jest to możliwym? Giganci typu Metallica, Iron Maiden czy Slayer, nie wspominając np. o rodzimym Vader, pokazują, że bywa to mission impossible. Są jednak wyjątki. Rotting Christ takim właśnie jest.

Więcej…

1Już niecałe dwa miesiące pozostały do tegorocznej edycji Krakowskich Juwenaliów – CZYŻYNALIA 2013. Warto tam być.

Więcej…