muzyka

Walnął mnie dron. Crustowy dron. Nie z Hłameryki, nie z Izraela. Ze Szwecji. Wpadłem w paranoję. Panie premierze, jak żyć?

Więcej…

5 lat trzeba było czekać na nowy album Szwedów. Efekt? Zabluźnię może dla co poniektórych, ale Neurosis winien opuścić (post)tron i abdykować. Zaczyna się era Kultu Księżyca.

 

Więcej…

 

1I kto by pomyślał? Inauguracja poważnej trasy z dwoma znaczącymi zespołami w Limanowej? A jednak. Creative Music postanowiło, że to właśnie tutaj Thy Disease i Saratan rozpoczną swoją mroźną zimową krucjatę.

Więcej…

 

1Niebawem miną bodaj dwa lata odkąd ten materiał został opublikowany. Dużo się wydarzyło w międzyczasie u Belzeboys. Pograli koncertów z naprawdę znaczącymi kapelami (że wspomnijmy Weedeater czy choćby Ufomammut). „Sonic Scapes...” został zauważony i bardzo wysoko oceniony w przeróżnych podsumowaniach redakcyjnych i branżowych magazynach. Nie tylko w naszym smutnym kraju. Belzebong wkroczył na metalową scenę, nie patrząc na nic i na nikogo, nie prosząc się o nic, nie pytając o zdanie, samozwańczo stanął na czele krajowych stoner-doomowych hałaśliwców.

Więcej…

1Ursynalia 2012 już za kilka dni. Z tej okazji organizatorzy przygotowali produkcję filmową, która ma na celu przedstawić line up festiwalu. Przypomnijmy, że w tym roku Ursynalia odbędą się w dniach 1-3 czerwca, na terenie Kampusu SGGW w Warszawie, a zagrają m.in. Limp Bizkit, Slayer, Nightwish, Billy Talent, In Flames, Mastodon i Modestep.

Więcej…

Koncertem 28 stycznia 2012r. w krakowskim klubie Kwadrat zakończyła się trasa koncertowa pod hasłem ‘Covan wake the fuck up!’. Całość obejmowała 10 imprez w 10 miastach w całym kraju. Na deskach, podczas różnych koncertów, spotkali się muzycy ponad 30 polskich kapel. Celem trasy, zorganizowanej charytatywnie, było zebranie pieniędzy na pomoc dla Adriana ‘Covana’ Kowanka, wokalisty Decapitated, który 29 października 2007 roku w Rosji uległ wypadkowi. Początkowo wszystko było w porządku, pomimo odniesionych obrażeń. Problemy zaczęły się dopiero po powrocie do kraju, gdy na skutek zaniedbań, doszło do niedotlenienia mózgu. Od tamtej pory rodzice i przyjaciele muzyka walczą o jego powrót do zdrowia i na scenę.

Więcej…

Plakat trasy Phoenix rising tour 2012
Źródło witchinghour.pl

Dwa dni temu, koncertem w Szczecinie, rozpoczęła się druga część trasy koncertowej ‘Phoenix rising tour’. Skąd ta nazwa? Otóż jest to pierwsza, a właściwie druga część pierwszej trasy koncertowej Behemoth, po rekonwalescencji lidera i wokalisty gdyńskiego zespołu. Pierwsza część odbyła się w październiku. Jednakże krakowski koncert w ‘Klubie Studio’ nie doszedł do skutku. Z powodu tajemniczych przyczyn organizacyjnych impreza została odwołana. Jakiś czas później pojawiła się informacja, że nowa data krakowskiego koncertu to 21 stycznia 2012, a miejsce zmieniono na ‘Halę Wisły’. Tym razem koncert odbył się planowo.

Więcej…

Surtur Rising Tour 2011
Źródło: Last.fm

Każdy zapewne myśli, że czasy najazdów wojowników z pod znaku topora mamy już za sobą. W związku z tym niewiele osób zdawało sobie z tego sprawę, ale w październiku i listopadzie Europa przeżywała najazd Wikingów. Jeszcze mniej ludzi wiedziało o wypadzie na Polskę. Sprytni wikingowie z Amon Amarth zaskoczyli wszystkich i zamiast lądowania na wybrzeżu, pojawili się w krakowskim Klubie ‘Studio’. W piątkową noc, 25 listopada, działy się rzeczy niesamowite.

Więcej…

1
Foto: Bogdan Skrzekut

A co wy tak cały czas o tym jabolu? Przecież jaboli się już nie produkuje – dziwił się Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk. 23 lipca KSU - żywa legenda polskiej sceny i muzyki punk - przyjechała do Mszany Dolnej.

Więcej…

Double GameW czasach, w których media promują słodkie, różowe gwiazdki śpiewające na koncertach z playbacku, ale za to ładnie prezentujące się na scenie, nie jest łatwo wybić się wykonawcom grającym muzykę odbiegającą od narzuconych przez media schematów. Tym bardziej cieszy fakt, że istnieją jeszcze ludzie, którzy odnoszą sukcesy tworząc ciężkie brzmienia - bo to ukryło się pod sformułowaniem muzyki odbiegającej od narzuconych schematów - nie dla rozgłosu i zysku, ale z samej radości tworzenia i możliwości dzielenia się swoją pasją z gronem odbiorców.

Więcej…