Koncerty Oranssi Pazuzu – Nie przegap ich

obrazek

Oranssi Pazuzu wracają do Polski i powinno to być istotne wydarzenie nie tylko dla fanów metalu, a generalnie dla wszystkich osób ceniących niebanalną alternatywne. Dlaczego? Ponieważ jest to zespół, który ciężko jest opisać słowami. W skrócie ich muzyka to czysta, genialna, kosmiczna psychodeliczna awangarda. Koncerty Oranssi Pazuzu z zeszłego roku tylko udowodniły jak znakomity i de facto istotny jest to band. Jazda obowiązkowa dla fanów Neurosis, Ulver czy Nachtmystium.

 

Tak było w ubiegłym roku:

https://www.youtube.com/watch?v=PQQTGtGi-3E

Autor plakatu: Kuba Sokólski https://www.facebook.com/kubasokolski.artwork/

Przypominamy, że Oranssi Pazuzu zaprezentuje się wkrótce na trzech występach w Polsce (w roli supportów: Cobalt oraz Entropia). Koncerty odbędą się: 12 maja w krakowskim Kwadracie, 13 maja w gdańskim B90 oraz dzień później 14 maja w poznańskim U Bazyla.

ORANSSI PAZUZU (Finlandia) black metal:

W czasach zacierania się gatunkowych granic, ORANSSI PAZUZU są jedną tych formacji, dzięki którym muzyka ekstremalna zrobiła astronomiczny krok naprzód. Jej kolejne albumy, a zwłaszcza wydany 26 lutego 2016 r. „Värähtelijä”, podążają w kierunku, którego nigdy nie można w pełni przewidzieć, za to wrażenie, jakie pozostawiają u słuchacza jest zawsze spektakularne. Nieortodoksyjnie traktowany black metal, space rock, ambient, drone i sludge – to tylko niektóre puzzle tworzące soniczną mozaikę formacji Jun-Hisa. W 2017 r. przypada dziesięć lat działalności Oranssi Pazuzu. To, że rocznica ta pokrywa się ze szczytowym okresem w twórczości Finów, jest znakomitym pretekstem, by sprawdzić ich na żywo. "Värähtelijä" to dziwny, groteskowy album, na którym gatunki nakładają się na siebie, a ekscentryczne wybory są zasadą, a nie wyjątkiem. Oranssi Pazuzu wyszli z blackmetalowego pudełka i zagubili się – cudownie i osobliwie – gdzieś pomiędzy niebem i piekłem.

Sprawdź, jeśli lubisz: Beherit, Swans, Darkthrone, Hawkwind...

http://www.oranssipazuzu.com/

https://www.facebook.com/Oranssi-pazuzu-5843779...

https://www.youtube.com/watch?v=Q_lGSUrvWMo

 

COBALT (Stany Zjednoczone) black metal:

COBALT to pochodzący z amerykańskiego stanu Colorado duet, dotychczas funkcjonujący głównie jako projekt studyjny. Dorobek grupy, której liderem jest multiinstrumentalista Erik Wunder (Man's Gin), w szczególności płyty takie jak „Eater of Birds” (2007) czy „Gin” (2009), zdefiniowały oblicze współczesnego, alternatywnego amerykańskiego black metalu. Jego otwartą formułę kontynuuje tegoroczny, podwójny album „Slow Forever”, nagrany z nowym wokalistą Charliem Fellem (Lord Mantis). Wiosenne koncerty będą pierwszymi w historii Cobalt zagranymi w Europie. Z tej okazji, zespół poszerzył swój skład. To będzie duże wydarzenie.

Sprawdź, jeśli lubisz: Celtic Frost, Neurosis, Blasphemy, Tool...

https://www.facebook.com/COBALT-109020659128531/   https://www.youtube.com/watch?v=0CbeJydbYu0

 

ENTROPIA (Polska) black metal/sludge/post-metal:

Wszystkie koncerty otworzy ENTROPIA, której wydany zimą 2016 r. drugi album „Ufonaut” uznać można za jedną z najodważniejszych płyt, jakie ukazały się na polskiej scenie metalowej w ostatnich kilkunastu miesiącach. Przyprawiający o zawrót głowy i psychodeliczny lot w nieznane wymiary świadomości – to on jest lejtmotywem twórczości kwintetu z Oleśnicy.

Sprawdź jeśli lubisz: Obscure Sphinx, Mord'A'Stigmata, Latitudes, Omega Massif...

http://www.entropia.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/mourningentropia/

https://www.youtube.com/watch?v=iEwAWF7gj2Y

 

Zagrają:

ORANSSI PAZUZU (Finlandia) black metal

+

Cobalt (Stany Zjednoczone) black metal

Entropia (Polska) black metal/sludge/post-metal

 

Kiedy: 12 maja (piątek) 2017

Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Bilety: 65 zł – przedsprzedaż, 75 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

 

Pozostałe dwa koncerty:

 

Kiedy: 13 maja (sobota) 2017

Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Doki 1

Bilety: 60 zł – przedsprzedaż, 70 zł – w dniu koncertu

Organizator: B90

 

Kiedy: 14 maja (niedziela) 2017

Gdzie: Poznań @ u Bazyla, ul. Norwida 18A

Bilety: 60 zł – przedsprzedaż, 70 zł – w dniu koncertu

Organizator: Left Hand Sounds