Mantar i Death Alley w roli supportu Kadavar

obrazek

Ogłaszamy nazwy dwóch zespołów, które będą wspierać Kadavar w trakcie trwania jesiennej trasy koncertowej po Europie. W roli supportów zaprezentują się Mantar z Niemiec oraz holenderska grupa Death Alley.

 

Koncerty rewelacyjnego Kadavar odbędą się: 2 listopada w warszawskiej Progresji oraz dzień później 3 listopada w krakowskim Kwadracie. Zapraszamy! Bilety już dostępne na: http://knockoutprod.net/sklep/       

KADAVAR (Niemcy) stoner rock, rock psychodeliczny, hard rock, doom:

Poprzednie koncerty Kadavar w Polsce pewnie do dziś pamięta wielu fanów, którzy kochają granie, w którym jest stoner, niemało psychodelii, hardrockowych riffów i ciężaru doom metalu. Bo właśnie z tych elementów składają się kompozycje Christopha Lindemanna (Lupusa, czyli wilka), jego imiennika Bartelta (Tigera, czyli tygrysa) oraz grającego w kapeli od 2013 roku Dragona (Smoka), czyli Simona Bouteloupa. Kadavar powstał w 2010 roku w Berlinie. Zespół to taki wehikuł czasu, który przenosi nas do lat 60., 70. Trio potrafi wprawić w nas w narkotyczny stonerowy i psychodeliczny trans, napędzić hard rockiem i przytłoczyć doomem. Niemcy potrafią też pisać świetne melodie. Ostatni raz, kiedy Kadavar był w Polsce, trzeci album "Berlin" dopiero miał się ukazać. Gdy ogłaszamy koncerty, niemiecka formacja pracuje intensywnie nad czwartą studyjną płytą.

Sprawdź, jeśli lubisz: Led Zeppelin, Black Sabbath, Pentagram, Electric Wizard, Graveyard, Witchcraft…

http://www.kadavar.com

https://www.facebook.com/KadavarOfficial

https://www.youtube.com/watch?v=N3PC1pJFNDE     

 

MANTAR (Niemcy) sludge metal:

Dwuczęściowy potwór z północy Niemiec. Tak piszą o sobie Erinc i Hanno, tworzący powstały w 2012 roku w Hamburgu duet Mantar. Źródła oficjalne podają, że grają sludge metal, ale muzycy wolą określać swoją muzykę jako black metal doom punk. Etykietki można zmieniać, lecz zmienić nie można tego, że panowie są muzykami bardzo pracowitymi, mającymi na siebie pomysł. Jego głównymi składowymi są świetne riffy Hanno, głębokie bębny Erinca i klimat powstały w zatęchłym garażu z połączenia najlepszych momentów z Pentagram, Kyuss, St. Vitus, Electric Wizard, Melvins, Darkthrone i paru innych oraz drive'u o chwilami niemalże hardrockowym pochodzeniu. Uwierzcie, ta mieszanka sprawdza się doskonale. Wystarczy złożyć wizytę na Bandcampie Erinca i Hanno. Nuclear Blast się zachwycił i złowił Mantar w swoje sieci. I z logo tego potentata ukazała się kilka tygodni temu EP-ka "The Spell". Ta muza kręci, że hej! Można pomachać piórami, poskakać albo dostojnie się pogibać.

Sprawdź, jeśli lubisz: Black Sabbath, Trouble , Pentagram, Tombs, Melvins…

https://mantar.bandcamp.com

https://www.facebook.com/MantarBand

https://www.youtube.com/watch?v=B-KjHGpMxag    

 

DEATH ALLEY (Holandia) rock psychodeliczny, hard rock, heavy metal:

Dobrze pobawić można się przy Mantar, ale tego wieczoru będzie to możliwe nie tylko przy ich muzyce. Lepiej nie spóźnić się na koncert założonej w Amsterdamie ekipy Death Alley. Dlaczego? Panowie inspirują się  MC5, Captain Beyond, Blue Öyster Cult, Motörhead, Black Sabbath, do tego rozkochani są psychodelii i ciężkich riffach. Jeśli myślicie, że muzycy z takimi inspiracjami muszą tworzyć coś ciekawego, to wasze myślenie idzie w dobrym kierunku. Znany wcześniej z The Devil's Blood gitarzysta Oeds Beydals stworzył z kolegami tnącą uszy riffami potężnymi niczym bicepsy Pudziana, zakręcającą śniadość wzorem Hawkwind w szczytowym okresie połykania kwasu i napędzającą każdego energią jak z najlepszych o najszybszych numerów kapeli Lemmy'ego z pierwszych trzech, czterech płyt. Idąc Śmierci Aleją, natkniecie się na razie na jeden studyjny długograj, "Black Magick Boogieland" z 2015 roku. I można tylko skopiować to, co sami napisali o sobie w jednym z opisów – nie ignorujcie tego, wchłaniajcie to.

Sprawdź, jeśli lubisz: Hawkwind, MC5, Blue Öyster Cult, Motörhead, Black Sabbath...

http://www.deathalley.nl

https://www.facebook.com/deathalleyband

https://www.youtube.com/watch?v=PWHI6jTy4DY

 

Zagrają:

KADAVAR (Niemcy) stoner rock, rock psychodeliczny, hard rock, doom

+

Mantar (Niemcy) sludge metal

Death Alley (Holandia) rock psychodeliczny, hard rock, heavy metal

 

Kiedy: 2 listopada (czwartek) 2017

Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22

Bilety: 65 zł – przedsprzedaż, 75 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions 

 

Kiedy: 3 listopada (piątek) 2017

Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Bilety: 65 zł – przedsprzedaż, 75 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions 

 

Bilety na koncert dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)