Wintersun świętuje premierę nowej płyty

obrazek

Wintersun świętuje wydanie „The Forest Seasons”! Z okazji dzisiejszej premiery, zespół z Finlandii umieścił na swoim profilu nowe lyric video do utworu „Awaken From The Dark Slumber”.

 

POSŁUCHAJ „AWAKEN FROM THE DARK SLUMBER”:

https://www.youtube.com/watch?v=9pQvOyo1nfQ

Już wkrótce Wintersun wystąpi na trzech koncertach w Polsce. Zapraszamy: 11 września do warszawskiej Progresji, dzień później 12 września do gdańskiego klubu B90 oraz 20 września do krakowskiego klubu Kwadrat. Bilety na koncerty już teraz w sprzedaży na: www.knockoutprod.net/sklep oraz https://tickets.soundrive.pl

 

WINTERSUN (Finlandia) epicki, symfoniczny, melodyjny death metal, power metal:

Fińskie krajobrazy chyba nieźle nastrajają do opowiadania przeróżnych fascynujących historii, przy podkładzie metalowych dźwięków. Na pewno tak działają na Jariego Mäenpää, mózg powstałego w 2003 roku w Helsinkach zespołu Wintersun, który przez lata dzielił się muzycznymi obowiązkami z czołową kapel folkowo-metalową Ensiferum. Fińska przyroda, panująca w Krainie Tysiąca Jezior przez sporą część roku zima, a także marzenia senne oraz buzujące w człowieku emocje są głównymi inspiracjami dla kompozycji. Rozbudowanych, falujących pod względem aury i emocji, pełnych orkiestracji, ale i baśniowo pięknych melodii. Tim Burton mógłby niejedną z kompozycji Wintersun wykorzystać w swoich produkcjach, zwłaszcza animowanych. Finowie przyjadą do nas promować trzeci album, "The Forest Season" (premiera w lipcu 2017), który w niespełna godzinę opowiada o czterech porach roku. Sprawdź, jeśli lubisz: Ensiferum, Turisas, Insomnium, Skyfire, Children Of Bodom..

http://www.wintersun.fi

https://www.facebook.com/wintersun

https://www.youtube.com/watch?v=lhGUu6NVXvk

 

Zagrają:

WINTERSUN (Finlandia) epicki, symfoniczny, melodyjny death metal, power metal

+

Support

 

Kiedy: 11 września (poniedziałek) 2017

Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22

Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions 

 

Kiedy: 12 września (wtorek) 2017

Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Doki 1

Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu

Organizator: B90 

 

Kiedy: 20 września (środa) 2017

Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions