Koncerty Blood Incantation już w przyszłym tygodniu!

obrazek

Po świetnie przyjętych wiosennych koncertach u boku Cruciamentum, Blood Incantation – jedna z najmocniej intrygujących współczesnych kapel death metalowych – wraca do Europy. Dwa koncerty w ramach Necrosis Tour odbędą się w Polsce (24.10. – Kraków, 25.10. – Warszawa). Zarządzanej przez tyleż charyzmatycznego co szalonego Paula Riedla formacji towarzyszy na trasie, budujący swoją markę i już zdobywający uznanie w metalowym podziemiu, death doomowy Spectral Voice. Na polskich koncertach Amerykanów wspierać będzie – po raz pierwszy, niewykluczone że i ostatni na scenicznych deskach! – Kult Mogił.

 

Blood Incantation (USA)

Jeśli o współczesnym podziemnym death metalu można jeszcze powiedzieć, że wciąż potrafi ocierać się o wizjonerstwo, to pochodząca z Denver formacja robi tu za jeden z najlepszych przykładów. Wydany w ubiegłym roku Starspawn dobitnie to potwierdził, lokując się wysoko w rocznych zestawieniach przeróżnych branżowych mediów, krytyków oraz – co może najistotniejsze – podsumowaniach fanów. Wykorzystując kumulowaną intensywność charakterystyczną dla rodaków z Immolation, czerpiąc z przestrzennych intergalaktycznych wycieczek Nocturnus, spinając to wszystko rozmachem Morbid Angel / Death i kontrolując stuprocentowo cały ten chaos, Blood Incantation tworzy Metal Śmierci na miarę współczesnych wyzwań / wymagań / oczekiwań. Bezproblemowo potrafiąc wszystkie te atuty oraz energię uchwyconą na Starspawn transponować również prosto na deski sceniczne.

Blood Incantation to wyrafinowany – ale daleki od jakiejkolwiek pretensji i sztucznej awangardy – duszny i posypany kosmicznym pyłem death metal. Bez najmniejszych ciągot komercyjnych, mający za naturalny matecznik tylko i wyłącznie underground oraz jego audytorium. Już są jednymi z najwartościowszych podopiecznych szanowanej Dark Descent Records, a gwieździsta przyszłość dopiero przed nimi.

https://darkdescentrecords.bandcamp.com/album/starspawn

Spectral Voice (USA)

Gdyby odrzeć Blood Incantation z technicznych ciągot, zakazać im astralnych peregrynacji, uprościć nieco stylistyczny kościec, ale przygnieść go jednocześnie doom metalowym odważnikami i takim pulsem – wyjdzie mniej więcej Spectral Voice. Czyli również samo dobro. Nadgniły, intensywny, wibrujący kapitalną dynamiką death doom metal. Po kilku demach zarejestrowanych na przestrzeni lat 2014-2016, Spectral Voice pokazali się ubiegłorocznym splitem z duńskim Phrenelith a 13 października wydają debiutancki album Eroded Corridors of Unbeing. Skład personalny to ¾ Blood Incantation. Spectral Voice to propozycja idealnie infekująca w klubach na kilkadziesiąt osób. To pewnik.

https://spectralvoice.bandcamp.com/track/slowly-claimed-by-oblivion

Kult Mogił (Polska)

Pierwsze (koncertowe) wyjście z mroku małopolsko – podkarpackiej formacji, hołdującej z jednej strony piwnicznemu i stęchłemu, z drugiej – nie pozbawionemu finezji death metalowi, trumiennej wciąż jednak proweniencji. Gwałt i intensywność na miarę Dead Congregation / Necros Christos, ciężar Incantation i duszny, opresyjny klimat Encoffination. Jeśli ktoś doceniał kapelę po debiutanckim Anxiety Never Descending – a było takich osób w krajowym undergroundzie niemało – po zapoznaniu się z premierowym materiałem, uklęknie. W składzie nowy – od dziesiątek lat bezbrzeżnie uwikłany w krajowe metalowe podziemie – wokalista, na koncie nowy porywający obłędem minialbum, najlepszy więc czas na koncertowe, funeralne egzekwie.

https://k-m-b.bandcamp.com/album/portentaque

 

Linki do wydarzeń na fb:

https://www.facebook.com/events/684352751765129/   (Kraków)

https://www.facebook.com/events/163224117553184/  (Warszawa)

Na koncerty zaprasza:

https://www.facebook.com/nogodsnomastersbooking/