Meshuggah wystąpi w Krakowie i Warszawie

obrazek

Meshuggah wystąpi 5 czerwca w krakowskim klubie Kwadrat oraz dzień później 6 czerwca w warszawskiej Progresji. Szwedzka grupa przyjedzie do naszego kraju promować swój ostatni album „The Violent Sleep of Reason” (2016, Century Media). Przedsprzedaż biletów startuje już w najbliższy piątek 26 stycznia. Bilety będzie można zakupić na: https://sklep.knockoutprod.net

 

MESHUGGAH (Szwecja) djent, awangardowy metal, eksperymentalny metal:

Parafrazując tytuł słynnego filmu, to nie jest muzyka dla każdego. Matematyczna precyzja i techniczna finezja na najwyższym możliwym poziomie. Stacjonujący w Sztokholmie i obecny na świecie od już ponad 30 lat zespół Meshuggah, należy bowiem do tych, którzy nie dość, że kroczy własną, wcale niełatwą ścieżką, to jeszcze cały czas stara się eksperymentować, poszukiwać, dodawać do swego stylu nowe składniki. Kapela nie tworzy przebojów, utworów łatwych do przyjęcia, banalnych. Szwedzi naprawdę głęboko wzięli sobie do serca to, że trzeba robić to, co się czuje, a muzyka ma przede wszystkim wywoływać w słuchaczu określone emocje, poruszać go, frapować, nawet przerażać.

Zespół Meshuggah powstał w 1987 roku w stolicy Szwecji i przez pierwszych parę lat istnienia, orbitował wokół technicznego death metalu. Wydając, chociażby takie smakowitości jak "Destroy, Erase, Improve" i "Chaosphere". W XXI wieku ("Nothing", Catch ThirtyThree" i późniejsze albumy) nastąpiła ewolucja stylu szwedzkiej grupy. Nowe muzyczne wcielenie, oparte na niesamowitych partiach gitar Fredrika Thordendahla i Martena Hagströma, do nieziemskich zagrywek perkusyjnych Tomasa Haake, określono słowem "djent". Choć granie Meshuggah nigdy lekkie, łatwe i przyjemne nie było, muzyka formacji została doceniona na całym świecie, nawet na bardzo konkurencyjnym rynku amerykańskim. Komplementowali ich między innymi muzycy Metalliki. Dwa ostatnie wydawnictwa Szwedów, "Koloss" i "The Violent Sleep Of Reason", w regularnym notowaniu "Billboardu" znalazły się na wysokim 17. miejscu. Drugi z wymienionych materiałów Meshuggah będzie promować w Polsce, gdzie zawsze mogła liczyć na dobre przyjęcie ze strony fanów.

Sprawdź, jeśli lubisz: Gojira, Decapitated, The End, Strapping Young Lad, Psycroptic…

https://www.meshuggah.net

https://www.facebook.com/meshuggah

https://www.youtube.com/watch?v=oFiDcazicdk

 

Zagrają:

MESHUGGAH (Szwecja) djent, awangardowy metal, eksperymentalny metal

+

Support

 

Kiedy: 5 czerwca (wtorek) 2018

Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

 

Kiedy: 6 czerwca (środa) 2018

Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22

Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

 

Bilety na koncert dostępne od 26.01 na:

https://sklep.knockoutprod.net  (druki kolekcjonerskie)

Zaprasza

Knock Out Productions

http://www.knockoutprod.net

https://www.facebook.com/productions.knock.out