Shining na festiwalu Castle Party 2018

obrazek

Skład tegorocznego festiwalu w Bolkowie uzupełnia ikona samobójczego black metalu, szwedzki Shining! Będzie to pierwszy od 2009 roku występ zespołu Niklasa Kvarfortha w naszym kraju. „Obecność jest obowiązkowa” – krótko rzuca frontman. 

 

"X - Varg Utan Flock" – płyta wydana w styczniu tego roku po raz kolejny obnaża udręczoną duszę i cierpienia frontmana i założyciela Shining. Na dziesiątym albumie grupy gniew, zamieszanie, ból i lament stają się namacalne, a punktem odniesienia jest legendarny już "V - Halmstad", jak i wydany w 2015 roku „IX – Everyone, Everything, Everywhere, Ends”.

Obecna twórczość Shining to nie tylko „suicidal black metal”, który Kvarforth de facto stworzył, ale i eklektyczne ucieczki w stronę rocka progresywnego, niepokojącego jazzu, muzyki klasycznej, a nawet… popu.

Jednak trzonem całej, ponad 20-letniej, muzycznej podróży Niklasa Kvarfortha jest depresja i mroczne głębiny jego umysłu, co przekłada się na różnorodność i stawia Shining w szeregu najbardziej rozpoznawalnych grup ze Skandynawii.

Festiwal Castle Party odbędzie się w dniach 12-15 lipca 2018 roku, tradycyjnie w Bolkowie (dolnośląskie).

Karnety: https://castleparty.com/bilety.html

Shining online: www.shiningasylum.com

Posłuchaj „X – Varg Utan Flock” (Season of Mist, 2018):

https://www.youtube.com/watch?v=xRxywi15_Fg&list=PLArAJlC1y55_V3O-5k4MO0KUclk3H-zik

https://open.spotify.com/album/5zjoYOcM66m7Dx2z9vwKeP?si=BJ2AFDGkS0qt6gzieF1DqQ