Sólstafir wraca do Polski na dwa koncerty

obrazek

Knock Out Productions oraz Klub B90 zapraszają na dwa koncerty Sólstafir w Polsce. Grupa z Islandii zaprezentuje się polskiej publiczności 20 listopada w gdańskim B90 oraz dzień później, 21 listopada w warszawskiej Progresji. Sólstafir w dalszym ciągu promuje rewelacyjny krążek “Berdreyminn”, który ukazał się w pierwszej połowie 2017 roku dzięki wytwórni Season Of Mist.

 

Przedsprzedaż biletów startuje już w najbliższą środę 11 lipca o godzinie 10:00. Bilety będą dostępne na: https://tickets.soundrive.pl  (koncert w Gdańsku) oraz https://sklep.knockoutprod.net  (koncert w Warszawie).        

SÓLSTAFIR (Islandia) black metal, wiking metal, post metal, post rock:

Malutka Islandia staje się potęgą muzyczną. Od dawna to już nie tylko kraj, z którego pochodzą Björk, The Sugarcubes, Mum, czy Gus Gus. Dziś to także miejsce, w którym działają wspaniali songwriterzy i songwriterki oraz istnieje silna scena metalowa. Do dynamicznego rozwoju tej ostatniej walnie przyczyniła się powstała w stolicy Islandii Reykjavíku w 1995 roku znakomita formacja Solstafir. W obecnym składzie zespołu jego najwcześniejsze chwile po przyjściu na świat pamięta tylko wokalista i gitarzysta A?albjörn "Addi" Tryggvason.

Solstafir gościł w Polsce niespełna rok temu i zaprezentował się kapitalnie przed licznie zgromadzoną publicznością. Specjalnie dokładnie przedstawiać go więc nie trzeba. Z obowiązku wspomnijmy, że przez parę lat stylistycznie blisko było grupie do black metalu z wikińskim sznytem. Potem muzycy postanowili wzbogacić brzmienie i zaczęli czerpać również z post metalu, post rocka, rocka progresywnego, a nawet hard rocka. Zmiany zaczęły być silniej widoczne na wydanej w 2011 roku płycie "Svantir Sandar". Z kolei przełomem w karierze Solstafir stała się genialna płyta "Otta" z 2014 roku. Ostatnia pozycja w dyskografii Islandczyków to wydany w 2017 roku album "Berdreyminn".

Sprawdź, jeśli lubisz: Ulver, Agalloch, Enslaved, Cult Of Luna, Primordial...

 

https://www.solstafir.net

https://www.facebook.com/solstafirice

https://www.youtube.com/watch?v=DS_TPsnnlts  

                              

Zagrają:

SÓLSTAFIR (Islandia) black metal, wiking metal, post metal, post rock

 

Kiedy: 20 listopada (wtorek) 2018

Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Elektryków

Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu

Organizator: B90

 

Kiedy: 21 listopada (środa) 2018

Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22

Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

 

Bilety na koncerty dostępne od 11.07 na:

Gdańsk: https://tickets.soundrive.pl

Warszawa https://sklep.knockoutprod.net

 

 

Zapraszają

Knock Out Productions

http://www.knockoutprod.net

https://www.facebook.com/productions.knock.out  https://www.instagram.com/knockoutprod

B90

http://www.b90.pl

https://www.facebook.com/B90klub

https://www.instagram.com/klub_b90