Myrkur na dwóch koncertach w Polsce

obrazek

Amalie Bruun ukrywająca się pseudonimem Myrkur wystąpi 10 grudnia w poznańskim klubie U Bazyla oraz dzień później, 11 grudnia, w krakowskim Klub Kwadrat. Artystka w dalszym ciągu promuje krążek „Mareridt”, który swoją premierę świętował we wrześniu 2017 roku.

 

MYRKUR (Dania) black metal, atmosferyczny black metal:

Sporo zamieszania było w 2017 roku wokół pięknej Dunki z Kopenhagi rodem, która w dowodzie na personalia Amalie Bruun, a w świecie muzyki posługuje się pseudonimem Myrkur. Zarówno w sensie pozytywnym, którym była wydana kilkanaście miesięcy temu płyta "Mareridt", jak i negatywnym (zarzuty o bycie nie "true" itp.). A artystka po prostu robiła swoje, czyli grała wiele koncertów w różnych częściach globu, przekonując do siebie coraz więcej fanów. Jeden z tych występów odbył się w grudniu 2017 roku w Polsce. I nie pozostawił złudzeń co do klasy Amalie w wydaniu live.

W minionych kilkunastu miesiącach sporo pisało się o Myrkur, więc przypomnijmy krótko, że Zadebiutowała w 2014 roku EP-ką "Myrkur", potem był duży materiał o tytule "M", a w 2016 roku pojawiła się koncertowa płyta "Mausoleum". Muzyka Dunki to świetne odwzorowanie zestawienia piękna-bestia. Amalie potrafi przerazić ostrością i brutalnością, ale miewa też bliskie związki z rozbudowaną melancholią i delikatnością. Wspomniany album "Mareridt", który Myrkur wciąż promuje, doskonale to potwierdza.

Sprawdź, jeśli lubisz: Agalloch, Enslaved, Ulver, Bathory, Darkthrone, Sigur Ros...

https://www.myrkurmusic.com

https://www.facebook.com/myrkurmyrkur

https://www.youtube.com/watch?v=M9cNZQIzShc  

Zagrają:

MYRKUR (Dania) black metal, atmosferyczny black metal

Kiedy: 10 grudnia (poniedziałek) 2018

Gdzie: Poznań @ u Bazyla, ul. Norwida 18A

Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

 

Kiedy: 11 grudnia (wtorek) 2018

Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

 

Bilety na koncert dostępne od 13.07 na:

https://sklep.knockoutprod.net  (druki kolekcjonerskie)