Kolejne zespoły dołączają do tegorocznego Brutal Assault

obrazek

Organizatorzy czeskiego festiwalu podali kolejne kapel które w sierpniu wystąpią w Twierdzy Josefov. Są to Voivod, Violator, Decapitated, Gorod, Animals As Leaders, Slapshot, Ensiferum, Dr. Living Dead, Car Bomb, Letters From The Colony oraz Zuriaake. I to wciąż nie koniec jeśli chodzi o line up tegorocznej edycji Festiwalu.

 

Jedyną przewidywalną cechą kanadyjsko-metalowych wojowników Voivod jest to, że zawsze będą nieprzewidywalni. Na wojennej ścieżce od ponad 35 lat, VOIVOD nieustannie pchali swoje brzmienie do przodu, tworząc za każdym razem pełne polotu muzyczne królestwo. Dosłownie zmienili oblicze thrash metalu w latach 80., stworzyli nowy prog-metal w latach 90-tych, a w latach obecnych wciąż dotrzymują kroku zmieniającym się czasom i ze świeżym składem wrócili z nowym, świetnym albumem The Wake.

Pojawiając się w 2002 roku, jeszcze przed odrodzeniem thrash metalowej sceny na całym świecie, Violator powstał w celu ratowania spontaniczności i gniewu, które wydawały się zapomniane na scenie metalowej. Violator jest jednym z najbardziej intensywnych zespołów południowoamerykańskich i po latach czekania nareszcie dotarli na BA! Dołączą do nich: zamaskowani szwedzcy dewianci z Dr. Living Dead, legendarni weterani bostońskiej sceny hc czyli Slapshot oraz inspirowani folkiem melodyjni death metalowcy z Ensiferum.

Z hukiem powraca również do Twierdzy Josefov śmiercionośna maszyna z Polski – Decapitated. Ich nowy album Anticult podsumowuje dwie dekady ich kariery. Od dawna są niezaprzeczalnymi mistrzami swojego rzemiosła i tym albumem podnoszą poprzeczkę.

Jeśli już o technicznym death metalu mowa, to z wszystkich niesamowitych technicznych death metalowych zespołów, bardzo niewielu potrafi pisać niezapomniane i chwytliwe utwory zespolone z ekstremalną techniką tak, jak czynią to francuscy zabójcy z Gorod. Przygotujcie się na wirtuozerski, ekwilibrystyczne odlot. Animals As Leaders wymyślają, reinterpretują i odświeżają instrumentalny prog, mieszając eksperymentalny metal, nowoczesny jazz oraz alternatywę. Ich występ na pewno będzie jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych festiwalu.

Nowojorski Car Bomb detonuje okrutny wybuch dzikiego technicznego i progresywnego współczesnego metalu. Atak kwartetu z Long Island jest bezlitosny i duszący: zjadliwe blasty inspirowane jazzem zmieniają się w mechaniczne, przesycone groovem doliny. Schizofreniczne wokale, mieszające się szepty i krzyki wymykają się spod kontroli, by przypuścić wzburzony atak.

Progresywni Szwedzi z Letters From The Colony udowadniaj, że mogą połączyć różne elementy death metalu, metalcore i jazzu w skomplikowaną hybrydę i stworzyć coś dziwnie znajomego, a jednocześnie prawdziwie oryginalnego. Z kolei Zuriaake to atmosferyczny black metal prosto z Chin.

 

Brutal Assault odbędzie się w terminie 07-10.08.2019, tradycyjnie w Twierdzy Josefow w czeskim Jaromierzu.

Bilety dostępne są pod adresem:

www.brutalassault.cz

Wydarzenie na fb:

www.facebook.com/events/322562071846842/