Comeback Kid w Warszawie

obrazek

Kanadyjczycy z Comeback Kid pojawią się 24 kwietnia w warszawskim klubie Proxima. Grupa przyjedzie do naszego kraju promować wydaną w 2017 roku plytę „Outsider”. W roli supportów wystąpią: No Turning Back, Jesus Piece oraz Sharptooth.

 

COMEBACK KID (Kanada) hardcore, punk:

Czterech kumpli z Kanady, wielkich fanów hokeja na lodzie, postanowiło na przełomie wieków trochę pohałasować, nie zapominając przy tym o melodiach. Tak w 2000 roku narodził się zespół Comeback Kid, którego nazwa nawiązuje do legendy światowego hokeja, Kanadyjczyka Mario Lemieux. Z oryginalnej czwórki do dziś w zespole są Andrew Neufeld (wokal, gitara rytmiczna) i Jeremy Hiebert (gitara, chórki).

Czerpiąc ze skate punka i melodyjnego hard core'a, stworzyli świeży, nowocześnie brzmiący zespół, który w kilka lat stał się głównym przedstawicielem takiego grania na świecie. Przełomem w karierze okazała się wydana w 2005 roku płyta "Wake The Dead". Kolejna wizyta w Polsce Comeback Kid poświęcona będzie promocji wydanej w 2017 roku przez renomowaną wytwórnię Nuclear Blast płyty "Outsider".

Sprawdź, jeśli lubisz: Madball, Agnostic Front, Sick Of It All, H2O, Ignite...

http://www.comeback-kid.com

https://www.facebook.com/Comeback.Kid

https://www.youtube.com/watch?v=xENaoWUuyp4

NO TURNING BACK (Holandia) hardcore, metal:

Już ponad 20 lat przemierza świat i niestrudzenie promuje muzykę silnie inspirowaną nowojorską sceną hardcore'ową powstała w 1997 roku w holenderskiej Brabancji formacja No Turning Back. Przez ponad dwie dekady obecności na scenie i po wydaniu ponad ośmiu albumów w różnych wytwórniach, dorobiła się statusu kultowego. Holendrzy, balansując na granicy hard core'a i metalu, dodają do swojej muzyki punkowe elementy oraz niesamowitą umiejętność pisania kawałków, które w większości mają potencjał hymnów. Kolejna ich porcja trafi na niezatytułowany jeszcze album, którego premiera została zapowiedziana na kwiecień 2019 roku.

Sprawdź, jeśli lubisz: Terror, First Blood, Lionheart, Cold World...

http://www.noturningback.nl

https://www.facebook.com/NoTurningBackHC

https://www.youtube.com/watch?v=h5avZyXmnBA

JESUS PIECE (USA) heavy hardcore:

Brytyjski "Kerrang!" umieścił tych pięciu kolesi z Miasta Braterskiej Miłości na liście "Hottest bands of 2019". Wcześniej kontrakt powstałemu w 2015 roku w Filadelfii zespołowi Jesus Piece zaoferowała ceniona w undergroundzie wytwórnia Southern Lord, a zaproszenia do występów wystosowali organizatorzy wielu liczących się festiwali punkowo-hardcore'owych, co też sporo mówi o potencjale kapeli.

Grupa wdarła się do świadomości słuchaczy na całym świecie w krótkim czasie. Wszystko przez imponujące potęgą i inteligencją połączenie ciężarowych gitar na miarę Kirka Windsteina i jego Crowbar z siłą uderzenia na miarę Sick Of It All i Cro-Mags. Zmierzyć się z nią można na debiutanckim albumie "Only Self" z 2018 roku. Ceniony serwis Stereogum umieścił go na pierwszym miejscu płyt hardcore'owych minionych 12 miesięcy.

Sprawdź, jeśli lubisz: Cro-Mags, Sick Of It All, Obituary, Crowbar, Code Orange, Nails...

https://jesuspiecehc.bandcamp.com

https://www.facebook.com/JesusPieceHC

https://www.youtube.com/watch?v=LhHrdIr4MFw

SHARPTOOTH (USA) hardcore:

Podobny stażem do Jesus Piece może się pochwalić pochodzący z doskonale znanego w świecie muzyki miasta Baltimore w stanie Maryland, kolebce Maryland Deathfest, zespół Sharptooth. Dla miłośników seriali to również miejsce akcji jednej z najlepszych produkcji w historii telewizji, "Prawo ulicy" (oryginalnie "The Wire").

Shartptooth to: drobniutka Lauren Kashan (wokal), Keth Higgins (gitara), Lance Donati (gitara), Phil Rasinski (gitara basowa) i Conor Mac (perkusja). Od 2017 roku mają podpisany kontrakt z wytwórnią Pure Noise Records i jej nakładem w 2017 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu "Clever Girl", o której jeden z recenzentów napisał, że jest doskonałym pocieszeniem w czasach, w których naprawdę trudno jest być optymistą.

Sprawdź, jeśli lubisz: Stick To Your Guns, Every Time I Die, Comeback Kid, Terror...

http://sharptoothband.com

https://www.facebook.com/SharptoothMD

https://www.youtube.com/watch?v=yV9aZ02Cpn0  

 

Zagrają:

COMEBACK KID (Kanada) hardcore, punk

+

No Turning Back (Holandia) hardcore, metal

Jesus Piece (USA) heavy hardcore

Sharptooth (USA) hardcore

 

Kiedy: 24 kwietnia (środa) 2019

Gdzie: Warszawa @ Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a

Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

 

Bilety na koncert dostępne na:

https://sklep.knockoutprod.net  (druki kolekcjonerskie)