Brutal Assault 2019: kolejne zespoły

obrazek

Przedostatni update tegorocznej edycji festiwalu Brutal Assault. Z polskim akcentem. To, w skrócie, po kolei:

 

Zaczynamy od prawdziwych legend death metalu INCANTATION. Bluźnierczy, bezbożny i zgniły death metal w wykonaniu praojców zawita ponownie do twierdzy Josefov. Ponoć mają grać utwory z trzech pierwszych albumów. Czy czegoś chcieć więcej?

Na tegorocznej edycji ponownie zagrają Australijczycy z death metalowego ESKHATON.

Zobaczymy również doświadczonych i cenionych brutal death metalowców z KRAANIUM.

Ich pierwsze albumy „Possessed by Fire” (1986) i Rising from the Sea (1987) są dziś uznawane za kanon europejskiego thrash metalu. EXUMER, wpływowy niemiecki weteran thrashu, również zawita w sierpniu do Jaromierza.

Słowacki ČAD to kolejny skład. Doświadczony, powstały w 1994 roku, bardzo ceniony w swoim kraju skład. Miks hc punka i metalu.

Polski akcent to MEAT SPREADER. W składzie m.in. Jaro z Dead Infection i Arthur ze Squash Bowels. Będzie mielone.

DISCHARGE. Brytyjska legenda hardcore punka, założona w 1977 roku, często uważana za jedną z pierwszych grup grających hc punk w ogóle. Ich niebagatelny i bezpośredni wpływ na hardcore punk, thrash metal, crust punk, grindcore i różne ekstremalne podgatunki metalu jest bezdyskusyjny. Jeden z najbardziej wpływowych undergroundowych zespołów wszechczasów.

Następnie na liście są DECULTIVATE – mizantropijny, wściekły i hałaśliwy hardcore z Pragi.

OMNIUM GATHERUM powstał w 1996 roku. Łączą brutalność skandynawskiego death metalu z bogatym poczuciem melodii i harmonii.

Litewski AU-DESSUS przyniesie znakomite, ciemne, ciężkie uderzenia i atmosferyczny post-czarny metal. Są naprawdę przekonujący i konkretni na żywo.

I na koniec: VED BUENS ENDE! Kultowy norweski zespół, pionierzy awangardowego metalu. Zespół założony w Oslo w 1994 roku przez perkusistę Carla-Michaela Eide. Zagrają tylko 4 koncerty w 2019 roku. Jeden w Josefovie.

 

Bilety dostępne są pod adresem www:

www.brutalassault.cz

www.sklep.knockoutprod.net/pl/eventinfo/226/brutal-assault-2019

 

Wydarzenie na fb:

www.facebook.com/events/322562071846842