Pełny skład tegorocznej edycji Brutal Assault

obrazek

Znamy line up festiwalu Brutal Assault – organizatorzy podali kolejnego, ostatniego już newsa z zestawem kapel które wystąpią w tym roku w Twierdzy Josefov. Jest też wątek polski. 

 

Na początek jednak zła wiadomość. Anonsowany norweski MANES niestety, z powodu problemów osobisto-organizacyjnych, nie wystąpi w tym roku. Organizatorzy jednak zawarli już z nimi umowę na rok 2020 i jednocześnie jest to pierwsza potwierdzona kapela przyszłorocznej edycji Festiwalu.

W Twierdzy w tym roku wystąpi za to na pewno inny reprezentant Norwegii – pagan black metalowy KAMPFAR, promujący świeżo wydany nowy album Ofidians Manifest.

Następni na liście są japońscy eksperymentatorzy CROSSFAITH, którzy nadal ewoluują w wyjątkowym stylu z syntezatorami, które brzmią jak gitary; gitarami które brzmią jak wiązki laserowe i krwawiące beaty.

Kolejni w zestawie to najeżeni są czarną i dysonansową furią death metalu Hiszpanie z ALTARAGE.

Wyjątkowy powinien być koncert islandzkich hardcore’owców z UNE MISÈRE. Przywołują zimne i najciemniejsze obrazy Islandii i tną głęboko.

Nowoczesny, progresywny metal reprezentowany będzie m.in. przez dołączający do tegorocznego składu, niemiecki UNPROCESSED.

Wątek polski? Zdobywająca coraz większe – zupełnie zasłużone – uznanie oleśnicka ENTROPIA.

Miejscowa scena będzie reprezentowana przez:

Nieubłagany, niszczycielski death metal BRUTALLY DECEASED,

Nowocześnie brzmiący black / death MALLEPHYR (który z pewnością sprawi przyjemność każdemu fanowi Behemoth)

prog / death / core’owy ELYSIUM

oraz jeden z najdłużej działających na czeskiej scenie, szanowany, międzygatunkowy FORGOTTEN SILENCE, którzy odegrają swój klasyczny album Thots.

Organizatorzy Festiwalu informują jednocześnie, że można się ciągle spodziewać ogłoszeń kolejnych artystów występujących na Scenie Kal oraz wtorkowej imprezie rozgrzewkowej, tradycyjnie poprzedzającej otwarcie Festiwalu. Ponadto w początkowych dniach czerwca powinien się już pojawić harmonogram występujących zespołów na każdy dzień Festiwalu.

Ku przestrodze przypominamy, że wyprzedanych już zostało 80% puli biletów na tegoroczny Brutal Assault.

https://www.facebook.com/brutalassault.cz/

Oficjane wydarzenie na fb:

https://www.facebook.com/events/322562071846842/

Bilety:

https://www.brutalassault.cz/en