Neurosis & Jarboe wydadzą reedycję wspólnego albumu

obrazek

Neurosis i Jarboe zaprezentują nową odsłonę kolaboracji sprzed lat już 2 sierpnia 2019!

 

Kapela Neurosis oraz Jarboe, wokalistka i keyboardzistka znana m.in.: z nowojorskiej formacjiSwans, opublikowali 16 lat temu wspólny krążek, który doczeka się w tym roku ponownego wydania. Płyta została w pełni zremasterowana, gdyż jak podkreślają muzycy – technologia rozwinęła się na przestrzeni lat i jakość pierwotnego wydania zasługuje na reedycję.
Posłuchaj wspólnego albumu Neurosis & Jarboe w wersji z 2003 roku: 
https://www.youtube.com/watch?v=BRzpy8ZkyyQ
Wspólna płyta Neurosis & Jarboe, ukaże się ponownie już 2 sierpnia 2019 roku, nakłademNeurot Recordings i zawierać będzie wszystkie 8 utworów, które znamy już z pierwszego wydania. Z tej okazji, stworzono także nową okładkę albumu, zaprojektowaną przez amerykańskiego muzyka i artystę - Aarona Turnera. 
Neurosis wraz z Yob oraz Kowloon Walled City wystąpią w Polsce już 26 lipca, w warszawskim klubie Progresja oraz dzień później, 27 lipca, w gdańskim B90.

NEUROSIS (USA) post metal: 
Nazywa się ich pionierami post metalu, lecz ograniczanie muzyki pochodzącego z kalifornijskiego Oakland i istniejącego od 1985 roku zespołu Neurosis tylko do takiej etykietki, byłoby nierzetelne. Formacja, której głównymi siłami napędowymi są Scott Kelly i Steve von Till, wyszła bowiem od hardcore punka, by później korzystać w swej twórczości z doomu, sludge'u, czy ambientowej elektroniki. Granice kreatywności mają zakreślone bardzo szeroko, co czyni obcowanie z ich muzyką wyjątkowym doświadczeniem, a samą twórczość ogromnie trudną do zaklasyfikowania.
Na koncie mają kilkanaście płyt studyjnych, a wśród nich, chociażby wybitną kolaborację z legendarną Jarboe. Neurosis nie nagrywa często, a jeżeli już wchodzi do studia, efektem pracy jest porcja muzyki, obok której nie da się przejść obojętnie. Nie bez przyczyny są inspiracją dla wielu wykonawców, którzy poruszają się po szeroko pojętym terytorium alternatywnego metalu. Wyjątkowe są również koncerty Amerykanów, zarówno pod względem oprawy wizualnej, jak i energii, jaką muzycy wytwarzają oraz mistycznego klimatu, chociaż w czasie występu nie komunikują się z widownią. Neurosis cenią sobie niezależność, dlatego też w 1999 roku powołali do życia wytwórnię Neurot Recordings, w której od lat ukazują się płyty grupy oraz innych wyjątkowych artystów. 

Sprawdź, jeśli lubisz: Cult Of Luna, Isis, Amenra…

https://www.neurosis.com 
https://www.facebook.com/officialneurosis 
https://www.youtube.com/watch?v=xEVyDjxsUrk 

YOB (USA) doom metal: 
Założona w 1996 roku przez gitarzystę i wokalistę Mike'a Scheidta grupa Yob poza krajem pochodzenia i dobrymi, koleżeńskimi stosunkami z Neurosis, ma z kapelą panów von Tilla i Kelly'ego wspólnego również to, że od lat pracuje bez pośpiechu, na pierwszym miejscu stawiając jakość i szczególny klimat tworzonej muzyki. Niby to tylko doom metal, czyli coś, co dobrze znamy, ale w wersji Yob ma w sobie coś wyjątkowego, co z miejsca pozwala rozpoznać twórcę. Z pewnością można odnieść te słowa do wydanego w 2018 roku albumu "Our Raw Heart", który został rewelacyjnie przyjęty, podobnie jak promujące go koncerty w Polsce. Potężna, blisko 75-minutowa porcja muzyki, która nie wiadomo kiedy mija. Podobnie jest w przypadku albumu "Clearing the Path to Ascend" z 2014 roku, nad którym rozpływały się tak prestiżowe media muzyczne, jak "Rolling Stone", Decibel, czy Stereogum. 
Yob to przede wszystkim lider. Postać wyjątkowa, były instruktor krav magi, troskliwy ojciec, a jednocześnie osoba, która przez lata zmagała się z ciężką depresją i nie bała się o tym mówić w wywiadach. To także wielki fan metalowej muzyki (choć nie tylko takiej), w tym, chociażby polskiej Animy Damnaty. Od dekady skład Yob jest niezmienny i uzupełniają go perkusista Travis Foster i basista Aaron Rieseberg. W trójkę tworzą na scenie magiczne widowisko, które na długo pozostaje w pamięci. 

Sprawdź, jeśli lubisz: Neurosis, Conan, Ufomammut...

https://www.yobislove.com 
https://www.facebook.com/quantumyob 
https://www.youtube.com/watch?v=VunIoLslYrE

KOWLOON WALLED CITY (USA) sludge metal, post metal:
Zespół Kowloon Walled City powstał w 2007 roku w San Francisco, a odpowiedzialni za to byli basista Ian Miller oraz wokalista i gitarzysta Scott Evans. Obaj są w kapeli do dziś i stanowią jej główną siłę kreatywną. Skład kwartetu uzupełniają gitarzysta Jon Howell i bębniarz Dan Sneddon. Korzenie kapeli to słoneczna Kalifornia, ale nazwę zaczerpnęli od nieco mniej słonecznego, za to intensywnie nasyconego burdelami, palarniami opium, kasynami i typami spod ciemniej gwiazdy autonomicznego regionu Hongkongu. Mrok, brud, smród i niepewność Kowloon Walled City świetnie oddaje dźwiękami. 
Amerykanie przyznają się do inspiracji hardcore punkiem, metalem, post metalem, sludgem, czy noise rockiem. Na swoich płytach elementy tych stylów inteligentnie mieszają, czym być może nie ułatwiają zadania recenzentom, ale za to cieszą tych fanów, którzy w muzyce cenią sobie to, co nieoczywiste. Porównywano ich oczywiście do Neurosis, Melvins, Jesus Lizard, Shellac i wielu innych. O albumie "Grievances" z 2015 roku jeden z recenzentów napisał, że jest niczym owoc porozumienia między Godflesh a Unsane. Jedno jest pewne, ciężko się nudzić przy tej muzyce. 

Sprawdź, jeśli lubisz: Old Man Gloom, Cough, Shellac…

http://inthewalledcity.com/ 
https://www.facebook.com/kowloonwalledcity/
https://youtu.be/DStEmeCJJmU