Testament wróci do Polski w ramach trasy “The Bay Strikes Back 2020”

obrazek

Pionierzy thrash metalu i gwiazdy tegorocznej edycji MYSTIC FESTIVAL, ruszą w przyszłym roku w europejską trasę koncertową, pt.: “The Bay Strikes Back”. Tournee rozpocznie się 6 lutego 2020 w Kopenhadze, a zakończy 11 marca 2020, w niemieckim Hannoverze. Na całej trasie, formacji Testament towarzyszyć będą wyjątkowi goście: Exodus oraz Death Angel. 

 

Zarówno Testament, jak i Exodus pracują obecnie nad nowymi albumami, które mają ukazać się w nadchodzącym roku. Grupa Death Angel będzie promować w trasie swój najświeższy krążek, pt.: “Humanicide”, który został wydany 31 maja 2019, nakładem Nuclear Blast Records. 
W harmonogramie trasy trash metalowego trio znalazł się również jeden koncert w Polsce!Testament wraz z Exodus oraz Death Angel wystąpią w naszym kraju 19 lutego 2020, we wrocławskiej Hali “Orbita”. 

Przedsprzedaż biletów na koncert ruszy w najbliższą środę - 31 lipca 2019, o godzinie 16:00. Wejściówki nabyć będzie można na: www.eventim.pl (bilety na sektory oraz płytę) oraz na http://sklep.knockoutprod.net (bilety kolekcjonerskie na płytę). 

 

TESTAMENT (USA) thrash metal: 
Gdyby zamiast thrashowego Big 4 stworzyć Big 8, z całą pewnością w tej ósemce musiałaby się znaleźć jedna z największych legend thrash metalu, powstały w 1986 roku w kalifornijskim Berkeley zespół Testament. Przez ponad 30 lat kapela dowodzona jest przez jedynego w swoim rodzaju wokalistę Chucka Billy'ego oraz gitarzystę Erica Petersona. 
Przez krótki czas porównywano Testament do Metalliki, ale kapela szybko udowodniła, że nie ma zamiaru kopiować sławniejszych kolegów. Stworzyła podwaliny melodyjnego technicznego thrash metalu, którym zachwyciła thrashmaniaków na klasycznych już dziś albumach "The Legacy" (1987), "The New Order" (1988) i "Practice What You Preach" (1989). Nawet w trudnych dla metalu latach 90., gdy szalały grunge i brit pop, zespół wciąż koncertował i nagrywał płyty. Kariery Testament nie zatrzymały nawet poważne zmiany w składzie (m.in. odejście Alexa Skolnicka). Spowolniły ją dopiero na kilka lat poważne problemy zdrowotne Chucka Billy'ego. Wcześniej Testament pokazał niedowiarkom ogromną klasę na wydanym w 1999 albumie "The Gathering".
Po zwycięskiej walce Chucka z nowotworem Testament nie tylko wrócił, lecz wrócił z Alexem i Gregiem Christianem w składzie! Panowie nie tylko zaczęli grać fantastyczne koncerty. Nagrali też dwie znakomite płyty, "The Formation Of Damnation" (2008) i "Dark Roots Of Earth" (2012). Greg pożegnał się z kapelą w 2014 roku, ale na jego miejsce dołączył wirtuoz basu Steve DiGiorgio. Za partnera w sekcji rytmicznej mając giganta perkusji (dosłownie i w przenośni) Gene'a Hoglana. W takim składzie Testament uczcił 30-lecie istnienia kapitalną płytą "Brotherhood Of The Snake" (2016) oraz światowym tournée, które rzecz jasna nie ominęło Polski, w której zespół z Kalifornii od zawsze czuje się doskonale. Oni kochają u nas grać, my kochamy ich, więc po raz enty można się spodziewać genialnego koncertu, na którym zapewne nie zabraknie któregoś z takich thrashowych smakołyków jak „Do Or Die", „Over The Wall", "Alone In The Dark", „Trial By Fire", czy "True Believer".

Sprawdź, jeśli lubisz: Metallica, Exodus, Heathen, Annihilator, Anthrax, Forbidden...

https://www.testamentlegions.com/ 
https://www.facebook.com/testamentlegions/ 
https://www.youtube.com/watch?v=l5Ibm8mjSek 

EXODUS (USA) thrash metal: 
To, że Exodus jest jedną z największych nazw w thrash metalu, nie ma najmniejszych wątpliwości. Powstała w 1980 roku w San Francisco kapela nie tylko była trampoliną dla Kirka Hammetta do gry w Metallice, lecz przede wszystkim wypracowała własny, rozpoznawalny styl i nagrała pomnikowe albumy dla gatunku, by wymienić tylko debiutancki "Bonded By Blood", na którym śpiewał niezapomniany Paul Baloff, czy "Pleasures Of The Flesh" i "Fabulous Disaster" ze Steve'em "Zetro" Souzą na wokalu, który kilka razy z Exodus odchodził, by jednak po jakimś czasie powrócić na łono zespołu. W międzyczasie najdłużej funkcję frontmana sprawował Rob Dukes, który zapisał piękną kartę w historii grupy. 
Ostatni powrót Zetro do kapeli nastąpił w 2014 roku. Kilka lat później legenda thrash metalu nagrała znakomity materiał "Blood In Blood Out", utrzymany w typowym dla Exodus stylu. W międzyczasie filar Exodus, Gary Holt, zaczął dzielić swój czas między macierzysty zespół a Slayera, przez co na wielu koncertach na scenie, zamiast niego zaczął stać Kragen Lum z zaprzyjaźnionego Heathen. W 2019 roku minęło 40 lat od powstania kapeli. Z tej okazji ukazał się okolicznościowy, koncertowy singel "No Love", który zarejestrowano podczas festiwalu Day In The Dirt w 1984 roku w kalifornijskim Berkeley. 

Sprawdź, jeśli lubisz: Vio-Lence, Forbidden, Slayer…

http://exodusattack.com/ 
https://www.facebook.com/exodusattack/ 
https://www.youtube.com/watch?v=u95JTXzyHyA

DEATH ANGEL (USA) thrash metal: 

Death Angel to klasycy technicznego thrash metalu. Kapela powstała w 1982 roku w San Francisco. Wtedy członkowie zespołu byli jeszcze bardzo młodymi chłopakami, którzy rano musieli meldować się w szkole, a po lekcjach szlifowali umiejętności muzyczne na próbach. Talent mieli wielki, jeszcze większą determinację, dlatego Death Angel szybko zdobył uznanie fanów. Pierwsze trzy pełnowymiarowe wydawnictwa zespołu – "The Ultra-Violence", "Frolic Through The Park" i "Act III", to dziś thrashmetalowe klasyki. 
Death Angel miał między 1991 a 2001 rokiem przerwę w działalności. Od reaktywacji niezmiennie kierują nim wokalista Mark Osegueda i gitarzysta Rob Cavestany. Od 2001 roku gitarzystą kapeli jest przyjaciel tej dwójki, Ted Aguilar, a w 2009 roku dołączyła sekcja rytmiczna, basista Damien Sisson i bębniarz Will Carroll. Czas wydaje się nie imać Amerykanów, zarówno jeśli chodzi o energię podczas koncertów, jak i poziom nagrywanej muzyki. Na żywo Death Angel to wciąż prawdziwa petarda, do tego bardzo lubiana przez polskich fanów, którzy wspaniale przyjęli amerykańską grupę podczas jej ostatnich wizyt w Polsce. 

Sprawdź, jeśli lubisz: Testament, Exodus, Metallica...

https://www.deathangel.us 
https://www.facebook.com/deathangel 
https://www.youtube.com/watch?v=GVYl_hiD1oQ 


Zagrają:
TESTAMENT (USA) thrash metal 

Exodus (USA) thrash metal
Death Angel (USA) thrash metal 


Kiedy: 19 lutego (środa) 2020 
Gdzie: Wrocław @ Hala „Orbita”, ul. Wejherowska 34 
Bilety: 129 - 149 zł – sektory, 149zł – płyta 
Organizator: Knock Out Productions