Gorilla Biscuits i Agnostic Front pierwszymi potwierdzonymi zespołami na Persistence Tour 2020

obrazek

Pierwszymi potwierdzonymi wykonawcami tegorocznej edycji trasy Persistence Tour są dwie grupy z Nowego Jorku – Gorilla Biscuits oraz Agnostic Front. To oczywiście jeszcze nie koniec ogłoszeń! Już wkrótce do koncertowego line-up’u dołączą kolejne zespoły.

 

GORILLA BISCUITS (USA) hardcore punk: 
Formacja Gorilla Biscuits powstała w 1986 roku w Nowym Jorku. W krótkim czasie stała się ważnym ogniwem sceny hardcore punkowej w tym mieście. Za powstanie zespołu odpowiedzialni są wokalista Anthony Civarelli, basista Arthur Smilios, bębniarz Luke Abbey, gitarzysta Walter Schreifels oraz drugi gitarzysta Alex Brown. Z tej piątki w składzie pozostali wszyscy poza Aleksem. Rolę drugiego gitarzysty pełni Charlie Garriga. 
Przygoda, która zaczęła się, kiedy panowie byli jeszcze nastolatkami i uczęszczali do szkoły średniej na Lond Island, a po lekcjach na koncerty do klubu "CBGB", przerodziła się w trwającą ponad 30 lat pasję. Dziś legenda kultowej wytwórni Gorilla Biscuits to jednocześnie legenda gatunku. Niezmiennie wyznająca ideały straight Edge i bezwzględnie piętnująca wszelkie zło, jakie występuje w świecie polityki. Gorilla Biscuits od lat nie nagrywa płyt, lecz w miarę regularnie gra koncerty, które niezmiennie cechuje ogromny ładunek energii. 

Sprawdź, jeśli lubisz: Quicksand, Youth Of Today, Agnostic Front…
https://www.youtube.com/watch?v=8v3NGffcb1Q 

AGNOSTIC FRONT (USA) hardcore: 
Agnostic Front to ojcowie chrzestni hardcore'a i hardcore punka. Żywa legenda nowojorskiego i światowego undergroundu. Kapela powstała w 1980 roku, a jeden z założycieli, gitarzysta Vinnie Stigma, jest w składzie do dziś. Mniej więcej dwa lata później Agnostic Front znaleźli wokalistę Rogera Mireta i od tamtej pory jest on frontmanem kapeli, a jego wyjątkowy głos jednym z jej znaków szczególnych. 
Agnostic Front to od początku głos zawiedzionych, uciśnionych, prześladowanych. To krytycy korupcji i deprawacji polityków, nierówności społecznych. Nic dziwnego, że przekaz Amerykanów bez trudu trafił do fanów pod każdą szerokością geograficzną. Zwłaszcza tych, którym system niejednokrotnie pokazał środkowy palec. 
Kapela pierwszą płytę wydała w 1984 roku. "Victim in Pain", bo o niej mowa, to dziś jeden z klasyków gatunku. To samo można napisać, chociażby o "Cause for Alarm" (1986) i "Liberty and Justice For..." (1987). Lata mijają, a Vinnie i Roger niezmiennie trwają przy założeniach kapeli, które stworzyli jeszcze za czasów prezydentury Ronalda Reagana. I można być pewnym, że podejścia nigdy nie zmienią. 

Sprawdź, jeśli lubisz: Cro-Mags, Madball, Sick Ot It All… 
https://www.facebook.com/agnosticfront
https://www.youtube.com/watch?v=7Mn1WN5yeag 

Zagrają:
GORILLA BISCUITS (USA) hardcore punk
AGNOSTIC FRONT (USA) hardcore 

Kiedy: 17 stycznia (piątek) 2019 
Gdzie: Wrocław @ A2, ul. Góralska 5 
Bilety: 125 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions 

Bilety na koncert dostępne od 02.09 na:
https://sklep.knockoutprod.net